www.svetmobilne.cz
>
>

Levná elektrická Dacia Spring se ukázala na nových obrázcích

Levná elektrická Dacia Spring se ukázala na nových obrázcích
, , aktualita
O připravovaném levném elektromobilu z dílen automobilka Dacia se mluví už nějakou dobu. Podle všeho ponese jméno Spring a nyní na světle světa ukázaly i další snímky tohoto malého hatchbacku.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita proniká téměř ke všem výrobcům a levné elektrické vozítko chce mít i společnost Dacia. O malém a levném elektromobilu se mluví už dlouho a nyní to vypadá, že by se evropský trh mohl dočkat nového modelu Spring. Jak už se ale díky partnerství s Renaultem dá očekávat, nepůjde o vyloženě vlastní model, ale o úpravu již známých modelů francouzské automobilky. Nový Spring bude vycházet z čínského elektromobilu Renault K-ZE City, který zase vychází z hatchbacku Renault Kwid. Ten se prodává např. na brazilském nebo indickém trhu.
 
Dacia Spring
 
Auto by mělo být na pomezí mini a malých aut. Na délku má totiž jen 3,74 metru, je pouze 1,58 metru široké a 1,48 metru vysoké. Rozvor náprav činí 2,42 metru. Přesto nabídne poměrně solidní zavazadlový prostor s objemem 300 litrů. Hovoří se o tom, že bude mít malý akumulátor s 26,8 kWh, což má dle nereálné normy NEDC stačit na ujetí 271 km. V praxi bych však nepočítal s tím, že by vůz nějak pravidelně překonával hranici 200 km na jedno nabití (v reálnější normě WLTP se očekává mírné překonání hranice 200 km). Motor by měl dosahovat max. výkonu 33 kW a vůz by se měl rozjet maximálně na 105 km/h. Předpokládá se, že se nová Dacia Spring objeví na evropském trhu počátkem roku 2021. Jaká ale bude cena, to je teď těžké odhadovat.
 
Dacia Spring
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala