Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Levná elektrická Dacia Spring se ukázala na nových obrázcích

16.7.2020, Milan Šurkala, aktualita
O připravovaném levném elektromobilu z dílen automobilka Dacia se mluví už nějakou dobu. Podle všeho ponese jméno Spring a nyní na světle světa ukázaly i další snímky tohoto malého hatchbacku.
Elektromobilita proniká téměř ke všem výrobcům a levné elektrické vozítko chce mít i společnost Dacia. O malém a levném elektromobilu se mluví už dlouho a nyní to vypadá, že by se evropský trh mohl dočkat nového modelu Spring. Jak už se ale díky partnerství s Renaultem dá očekávat, nepůjde o vyloženě vlastní model, ale o úpravu již známých modelů francouzské automobilky. Nový Spring bude vycházet z čínského elektromobilu Renault K-ZE City, který zase vychází z hatchbacku Renault Kwid. Ten se prodává např. na brazilském nebo indickém trhu.
 
Dacia Spring
 
Auto by mělo být na pomezí mini a malých aut. Na délku má totiž jen 3,74 metru, je pouze 1,58 metru široké a 1,48 metru vysoké. Rozvor náprav činí 2,42 metru. Přesto nabídne poměrně solidní zavazadlový prostor s objemem 300 litrů. Hovoří se o tom, že bude mít malý akumulátor s 26,8 kWh, což má dle nereálné normy NEDC stačit na ujetí 271 km. V praxi bych však nepočítal s tím, že by vůz nějak pravidelně překonával hranici 200 km na jedno nabití (v reálnější normě WLTP se očekává mírné překonání hranice 200 km). Motor by měl dosahovat max. výkonu 33 kW a vůz by se měl rozjet maximálně na 105 km/h. Předpokládá se, že se nová Dacia Spring objeví na evropském trhu počátkem roku 2021. Jaká ale bude cena, to je teď těžké odhadovat.
 
Dacia Spring
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama