www.svetmobilne.cz
>
>

Levná elektrická Dacia Spring se ukázala na nových obrázcích

Levná elektrická Dacia Spring se ukázala na nových obrázcích
, , aktualita
O připravovaném levném elektromobilu z dílen automobilka Dacia se mluví už nějakou dobu. Podle všeho ponese jméno Spring a nyní na světle světa ukázaly i další snímky tohoto malého hatchbacku.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita proniká téměř ke všem výrobcům a levné elektrické vozítko chce mít i společnost Dacia. O malém a levném elektromobilu se mluví už dlouho a nyní to vypadá, že by se evropský trh mohl dočkat nového modelu Spring. Jak už se ale díky partnerství s Renaultem dá očekávat, nepůjde o vyloženě vlastní model, ale o úpravu již známých modelů francouzské automobilky. Nový Spring bude vycházet z čínského elektromobilu Renault K-ZE City, který zase vychází z hatchbacku Renault Kwid. Ten se prodává např. na brazilském nebo indickém trhu.
 
Dacia Spring
 
Auto by mělo být na pomezí mini a malých aut. Na délku má totiž jen 3,74 metru, je pouze 1,58 metru široké a 1,48 metru vysoké. Rozvor náprav činí 2,42 metru. Přesto nabídne poměrně solidní zavazadlový prostor s objemem 300 litrů. Hovoří se o tom, že bude mít malý akumulátor s 26,8 kWh, což má dle nereálné normy NEDC stačit na ujetí 271 km. V praxi bych však nepočítal s tím, že by vůz nějak pravidelně překonával hranici 200 km na jedno nabití (v reálnější normě WLTP se očekává mírné překonání hranice 200 km). Motor by měl dosahovat max. výkonu 33 kW a vůz by se měl rozjet maximálně na 105 km/h. Předpokládá se, že se nová Dacia Spring objeví na evropském trhu počátkem roku 2021. Jaká ale bude cena, to je teď těžké odhadovat.
 
Dacia Spring
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala