Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Letošní Nexus nebude od LG. Kdo jej nahradí?

26.2.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Kdo letos pro Google vyrobí smartphony a tablety Nexus? Na tuto otázku zatím neumíme jasně odpovědět, ze seznamu potenciálních výrobců si ovšem můžeme vyškrtnout jedno jméno. Zástupce LG prohlásil, že jeho společnost letos nechystá nástupce modelu Nexus 5X.
Na veletrhu MWC 2016 v Barceloně představilo LG svou novou vlajkovou loď LG G5 s unikátními modulární konstrukcí, v průběhu letošního roku pak jihokorejský výrobce údajně představí ještě jeden top model. Naopak smartphonu od LG z řady Nexus se v roce 2016 nedočkáme. Redaktorovi webu CNET to na veletrhu řekl mluvčí společnosti.

Nástupce modelů Nexus 5 a Nexus 5X tedy v letošním roce nebude představen, místo toho se LG chce více soustředit na smartphony své vlastní značky. Spolupráce s Googlem totiž nepřináší jen výhody, ale také vyžaduje mnoho zdrojů, které společnost může investovat do svých vlastních projektů. Mluvčí také podotkl, že s vývojem a výrobou smartphonů Nexus bylo LG zcela spokojeno.

Připomeňme si, že svůj první smartphone Nexus představilo v roce 2012. Jednalo se Nexus 4, který byl vybaven 4,7“ HD displejem, čtyřjádrem Snapdragon S4 Pro nebo 2GB RAM. na svou dobu šlo o high-endové specifikace, telefon se přitom prodával za velmi příznivou cenu, díky čemuž se stal mezi uživateli velmi oblíbený. Podobně výhodný poměr ceny a výbavy nabídl i Nexus 5 z roku 2013, který spoléhal na 5“ Full HD displej nebo procesor Snapdragon 800.
LG Nexus 4 z roku 2012


V následujícím roce si LG dalo s výrobou Nexusů pauzu, další a zatím poslední model Nexus 5X byl představen až vloni na podzim. Jeho přijetí veřejností ovšem nebylo tak jednoznačně pozitivní jako u předchozích plodů společné spolupráce LG a Googlu. Už tedy víme, že žádný z Nexusů v roce 2016 nebude od LG, celkem logicky se tedy nabízí otázka, jakého partnera si Google sežene pro letošní rok?

Na úvod je nutno říct, že zatím musíme čerpat jen z nepotvrzených a poměrně nejasných informací. Z různých zdrojů zatím víme o dvou potenciálních výrobcích. Prvním by měl být Huawei, se kterým Google spolupracoval už vloni na phabletu Nexus 6P, letos by však čínský výrobce měl vyrobit tablet, nástupce oblíbeného Nexusu 7. A o smartphony Nexus se údajně postará HTC, které by mělo přinést hned dva modely – jeden kompaktnější a druhý, který se svými rozměry blíží spíše phabletu.

Zdroj: Cnet.com
reklama