www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Letošní iPhony by měly dostat podporu Apple Pencil a 512GB paměť

Letošní iPhony by měly dostat podporu Apple Pencil a 512GB paměť
, , aktualita
Apple se nejspíš rozhodl přímo postavit proti řadě Galaxy Note od Samsungu, neboť dva letošní iPhony s OLED displejem by měly být kompatibilní s dotykovým stylusem Apple Pencil. Stejný zdroj hovoří také o vyšších paměťových variantách.
K oblíbeným
reklama
Smartphone s dotykovým stylusem? Téměř každému se po přečtení tohoto spojení vybaví oblíbené modely Samsung Galaxy Note. Ano, konkurence se sice snažila tuto řadu napodobit, ale nikdy zvlášť úspěšně. Jenže brzy by měl jihokorejský výrobce dostat vyzyvatele jiného kalibru. Oba letošní iPhony X totiž budou podporovat Apple Pencil, tedy pokud se vyplní spekulace od analytické společnosti TrendForce. Pomocí aktivního dotykového stylusu lze v současné době ovládat několik modelů tabletů iPad a iPad Pro, ale se smartphony se zatím nekamarádí.
 
 
Podpora Apple Pencil by se měla týkat 5,8" a 6,5" iPhonu X s OLED displejem, nejlevnější 6,1" model vybavený LCD displejem tedy nejspíš bude mít smůlu. I pokud by se spekulace vyplnila, zůstává viset otazník nad několika detaily. Tak třeba není jasné, zda Apple představí novou verzi stylusu, nebo budou iPhony používat současnou verzi Apple Pencil. Její nevýhodou jsou hlavně poměrně veliké rozměry, které se blíží spíše běžné tužce než konkurenčnímu S Pen od Samsungu. V případě Galaxy Note lze stylus elegantně vložit přímo do těla telefonu, takže se tím minimalizuje riziko ztráty. V případě iPhonů nic takové ´ho neočekáváme, Apple Pencil bude patrně dostupný jako volitelné příslušenství. Dodejme, že současná verze stylusu k jablečným zařízením se prodává za závratných 2 590 Kč.
 
Podle TrendForce se Apple u svých letošních smartphonů také rozhodl k výraznému navýšení velikosti vnitřního úložiště. A to může být vzhledem k absenci slotu na microSD karty pro některé zákazníky klíčové. Všechny letošní iPhony by měly být dostupné s 64GB a 256GB pamětí, modely s OLED displejem potom navrch údajně přidají 512GB variantu. Její cenu prozatím neznáme, ale už nyní si můžeme být jisti, že půjde o nejdražší iPhony v historii. Stejný zdroj se zmiňuje také o předpokládané velikosti operační paměti. Telefony s OLED displejem by měly mít 4GB RAM, zatímco levnější LCD model si patrně vystačí se 3GB RAM. Odhadovaná startovní cena letošních iPhonů činí 699 dolarů, v přepočtu 15 900 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala