www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Letošní iPhony by měly dostat podporu Apple Pencil a 512GB paměť

Letošní iPhony by měly dostat podporu Apple Pencil a 512GB paměť
, , aktualita
Apple se nejspíš rozhodl přímo postavit proti řadě Galaxy Note od Samsungu, neboť dva letošní iPhony s OLED displejem by měly být kompatibilní s dotykovým stylusem Apple Pencil. Stejný zdroj hovoří také o vyšších paměťových variantách.
reklama
Smartphone s dotykovým stylusem? Téměř každému se po přečtení tohoto spojení vybaví oblíbené modely Samsung Galaxy Note. Ano, konkurence se sice snažila tuto řadu napodobit, ale nikdy zvlášť úspěšně. Jenže brzy by měl jihokorejský výrobce dostat vyzyvatele jiného kalibru. Oba letošní iPhony X totiž budou podporovat Apple Pencil, tedy pokud se vyplní spekulace od analytické společnosti TrendForce. Pomocí aktivního dotykového stylusu lze v současné době ovládat několik modelů tabletů iPad a iPad Pro, ale se smartphony se zatím nekamarádí.
 
 
Podpora Apple Pencil by se měla týkat 5,8" a 6,5" iPhonu X s OLED displejem, nejlevnější 6,1" model vybavený LCD displejem tedy nejspíš bude mít smůlu. I pokud by se spekulace vyplnila, zůstává viset otazník nad několika detaily. Tak třeba není jasné, zda Apple představí novou verzi stylusu, nebo budou iPhony používat současnou verzi Apple Pencil. Její nevýhodou jsou hlavně poměrně veliké rozměry, které se blíží spíše běžné tužce než konkurenčnímu S Pen od Samsungu. V případě Galaxy Note lze stylus elegantně vložit přímo do těla telefonu, takže se tím minimalizuje riziko ztráty. V případě iPhonů nic takové ´ho neočekáváme, Apple Pencil bude patrně dostupný jako volitelné příslušenství. Dodejme, že současná verze stylusu k jablečným zařízením se prodává za závratných 2 590 Kč.
 
Podle TrendForce se Apple u svých letošních smartphonů také rozhodl k výraznému navýšení velikosti vnitřního úložiště. A to může být vzhledem k absenci slotu na microSD karty pro některé zákazníky klíčové. Všechny letošní iPhony by měly být dostupné s 64GB a 256GB pamětí, modely s OLED displejem potom navrch údajně přidají 512GB variantu. Její cenu prozatím neznáme, ale už nyní si můžeme být jisti, že půjde o nejdražší iPhony v historii. Stejný zdroj se zmiňuje také o předpokládané velikosti operační paměti. Telefony s OLED displejem by měly mít 4GB RAM, zatímco levnější LCD model si patrně vystačí se 3GB RAM. Odhadovaná startovní cena letošních iPhonů činí 699 dolarů, v přepočtu 15 900 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala