Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo uvádí svůj první laptop s Androidem

21.10.2013, Jan Vítek, aktualita
Lenovo si připravilo svůj první laptop vybavené operačním systémem Android. Jedná se o model A10, který rozšiřuje řady rodiny IdeaPad. My jej můžeme považovat za pokračovatele netbooků, jež ostatně v prvních verzích přišly vybaveny systémem Linux.
IdeaPad A10 je tedy od společnosti Lenovo první laptop vybavený operačním systémem Android, a to konkrétně verzí 4.2. Jedná se o model s 10" dotykovou obrazovkou, hmotností pod 1 kg a maximální tloušťkou 17,3 mm. Jeho určení je jasné a dané vybraným operačním systémem. Jednoduché tělo je však vybaveno klouby s širokým rozsahem, které umožní displej přetočit o více jak 270° a počítač postavit klávesnicí dolů.

Lenovo vybavilo operační systém svou vlastní grafickou nástavbou, která se skládá ze spodní lišty, nabídky aplikací pro rychlé spuštění a horní stavové lišty. Snaží se tak přiblížit tradičnímu desktopovému prostředí systému Windows a pro snadnější práci se soubory je tu také od Lenova souborový manažer.

Dotyková obrazovka má rozlišení 1366 x 768, přičemž její typ Lenovo neupřesnilo, ale dle jiných informací má jít o IPS. O výkon se zase postará Rockchip RK3188 (Cortex-A9) se čtyřmi jádry na 1,6 GHz, jenž by měl poskytnout slušný výkon, přičemž na baterii má počítač vydržet v provozu až devět hodin, a to ne v klidu, ale při přehrávání videa.

Dále tu máme 0,3Mpix webkameru vepředu, stereo reproduktory, jeden USB port, HDMI, 2 GB operační paměti a 32GB základní paměť rozšiřitelná pomocí karet microSD. Dostupnost tohoto počítače byla naplánována na listopad.

Zdroj: techPowerUp
reklama