Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo ThinkPad X260: profesionální ultrabook na českém trhu

19.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo v českých obchodech nabízí ultrabook ThinkPad X260, který se chlubí velmi nízkými rozměry i hmotností. To všem neznamená, že by postrádal jiné funkce potřebné pro podnikové nasazení – odolnost a výkonnost.
ThinkPad X260 je výrobcem prezentován jako ideální notebook na cesty. Je to díky hmotnosti pod 1,3 kg, tloušťce 20,3 mm v nejtenčím bodě, výdrži na baterii až 21 hodin a odolné konstrukci, která je ostatně typickým znakem snad každého počítače z řady ThinkPad. Tento model konkrétně prošel testy podle armádního standardu, které potvrdily odolnost proti extrémním teplotám i teplotním změnám, vlhkosti, slunečnímu záření, vysokému tlaku a dalším vnějším vlivům. A jako třešnička na dortu kvalitní klávesnice odolná proti polití.

Na výběr je z více konfigurací, které disponují 12,5“ displejem s HD či Full HD rozlišením. Uvnitř tepe některý z procesorů Intel Core šesté generace na architektuře Skylake podporující technologii Intel vPro. Konkrétně je notebook dodáván s šesti různými variantami procesoru od Core i3-6100U až po Core i7-6600U, který může být kombinován s až 16GB RAM a 1TB HDD nebo 512GB SSD. V oblasti bezdrátové konektivity je samozřejmostí Wi-Fi 802.11ac a LTE (WWAN). Na těle notebooku potom nalezneme trojici USB 3.0, HDMI, Mini DisplayPort, slot pro microSD kartu či dokování WiGig.

V neposlední řadě je ThinkPad X260 vybaven HD webkamerou, technologií vylepšení zvuku Dolby Advanced Audio v2 a operačním systémem Windows 10 Pro, případně Windows 7 Professional. Novinka už je k dostání na českém trhu, a to za ce startující na 33 690 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama