Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo ThinkPad X1 Yoga: profesionální ultrabook míří na český trh

16.2.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo oznámilo, že už v druhé polovině února se na tuzemském trhu objeví 14“ vícerežimový ultrabook pro velmi náročnou klientelu. Cena bude začínat na více než 50 000 Kč, později se do nabídky dostane také varianta s OLED displejem.
Lenovo ThinkPad X1 Yoga byl oficiálně představen začátkem ledna na veletrhu CES 2016 a už v druhé polovině února by se tento zajímavý přístroj měl dostat i na český trh. Jedná se o vůbec první vícerežimový ultrabook na světě s OLED displejem, nabízena ovšem bude i konfigurace s konvenčnějším IPS LCD panelem, a právě ta zamíří na pulty obchodů jako první. V obou případech se jedná o 14“ dotykový displej s rozlišením až 2560 x 1440 pixelů (WQHD), dále výrobce slibuje vysokou světelnost či jasnou a věrnou reprodukci barev.

Ultrabook je možné používat v celkem čtyřech různých režimech, a to Notebook, Tablet, Stojánek nebo Stan. Jak už bývá u řady ThinkPad zvykem, i tato novinka údajně nabídne pevnou a odolnou konstrukci, která vydrží i hrubší zacházení. I přesto se povedlo tloušťku zařízení udržet na 17 mm a hmotnost na 1,27 kg. Klávesnice využívá technologii Lift and Lock, která umožňuje automatické nadzvednutí rámu a uzamčení kláves při přechodu do režimu tabletu, aby nedošlo k nechtěnému stisknutí kláves a přístroj se pohodlněji držel.

Používání ultrabooku, především při procházení dokumentů a psaní poznámek, usnadňuje dotykové pero Active Pen, kteérmu stačí 15 minut nabíjení na až 100 minut používání. O perfektní běh se postará až procesor Intel Core i7 vPro v kombinaci s maximálně 16GB DDR3 RAM a až 1TB SSD PCle NWMe, které by mělo být až dvakrát rychlejší než běžné SSD využívající rozhraní SATA. ThinkPad X1 Yoga je dodáván s operačním systémem Windows 10 Pro.

Samozřejmostí jsou široké možnosti konektivity – kromě WLAN je volitelně k dispozici také podpora WWAN umožňující připojení LTE-A (4G) rychlostí až 300 Mb/s. Nechybí ani tři porty USB 3.0, HDMI, microSD slot, Mini DisplayPort, podpora dokovacích stanic WiGig a OneLink+, dotyková čtečka otisků prstů nebo bezpečnostního čip TPM. Lenovo ThinkPad X1 Yoga se na českém trhu objeví ve druhé polovině února, přičemž cena bude začínat na 53 990 Kč včetně DPH. Na model s OLED displejem si zájemci budou muset počkat do druhého čtvrtletí letošního roku, jeho cena zatím není známa.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama