www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad T490, T490s a T590: pracovní stroje po redesignu

Lenovo ThinkPad T490, T490s a T590: pracovní stroje po redesignu
, , aktualita
Probíhající veletrh MWC 2019 přinesl významné změny mezi notebooky z oblíbené řady ThinkPad T. Všechny tři letošní modely se vyznačují tenčím a lehčím designem či kvalitnějšími displeji, ale odnesly to možnosti konektivity a flexibility.
K oblíbeným
reklama
Novinky z řady ThinkPad T sice nepřišly přesně po roce, neboť Lenovo se rozhodlo k jejich představení až na veletrhu MWC místo lednového CESu, ale čekání se vyplatilo. Poprvé od roku 2013 prošly kompletním redesignem všechny tři modely, tedy ThinkPady T490, T490s a T590. Na vnější podobě notebooků se to zase tolik neprojevilo, ale výsledkem je nižší hmotnost i menší rozměry ve všech směrech, což se kromě nižší tloušťky projevilo také tenčími rámečky okolo displejem. U modelů T490 a T590 nyní najdeme reproduktory nad klávesnicí orientované směrem na uživatele. V případě laptopu T490s došlo k integraci klávesnici do opěrky rukou, což by se mělo projevit vyšší stabilitou, ale zároveň tím výrobce znesnadnil případnou výměnu klávesnice. Stříbrná verze navíc dostala hliníkový kryt okolo displeje.
 
 
Lenovo ThinkPad T490
 
K vylepšení došlo v oblasti čtrnácti- i patnáctipalcových displejů, které byly považovány za slabé místo řady ThinkPad T. Všechny modely jsou nově nabízeny ve verzích s rozlišením Quad HD (2560 x 1440) nebo 4K Ultra HD (3840 x 2160).a jasem až 500 nitů. Pokud uživatel sáhne po ThinkPadu T490 či T490s v konfiguraci s Full HD panelem, může se těšit na vyšší jas 400 nitů a funkci PrivacyGuard pro ochranu soukromí před zraky okolí.
 
 
Lenovo ThinkPad T490s
 
Všechny představené novinky používají osmou generaci procesorů Intel Core (Whiskey Lake). Integrovaná grafika Nvidia GeForce MX250 se nachází v modelech T490 a T590, zatímco T490s se spoléhá na Intel UHD Graphics 620.
 
Redesign bohužel nepřinesl pouze pozitivní změny, zákazníci se tedy musí připravit i na několik ústupků v oblastech konektivity a flexibility. Modely T490 a T590 přišly o 2,5" slot na disk, T490s zase postrádá port RJ45-Ethernet v plné velikosti a slot na SD kartu (nahrazen byl řešením microSD).
 
 
Lenovo ThinkPad T590
 
Omezena také byla možnost výměny či rozšíření operační paměti. T490 a T590 využívají 16GB RAM na základní desce, dalších až 32 GB lze přidat prostřednictvím slotu DDR4 (celkem tedy maximálně 48GB paměť). V případě T490s potom najdeme až 32GB RAM, ale bez možnosti snadné výměny. Pryč je také funkce PowerBridge, která kombinovala integrovanou a vyměnitelnou baterii. Čtrnáctipalcové modely nyní používají jednu 50Wh baterii, patnáctipalcový potom 57Wh.
 
 

Dostupnost a ceny

 
Lenovo ThinkPad T490 a T590 se na evropských trzích objeví už v březnu s cenou od 949 eur (24 300 Kč) bez daně. ThinkPad T490s vstoupí do obchodů v dubnu a stát bude od 1 099 eur (28 200 Kč) bez daně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala