Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo ThinkPad P1: nejlehčí mobilní pracovní stanice váží 1,7 kg

13.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo dnes představilo ThinkPad P1, svůj zatím nejtenčí a nejlehčí notebook z kategorie mobilních pracovních stanic. Stejně jako druhá dnešní novinka, ThinkPad P72, nabízí procesor Intel Xeon a grafiku Nvidia Quadro.

Lenovo ThinkPad P1

 
Pokud vám běžné notebooky nedostačují svým výkonem, můžete sáhnout po mobilní pracovní stanici. A právě do této kategorie počítačů dnes Lenovo představilo dva přírůstky. Prvním z nich je ThinkPad P1, vůbec nejtenčí a nejlehčí mobilní pracovní stanice této značky. V pase měří jen 18,4 mm a hmotnost se zastavila na 1,7 kg. To jsou hodnoty, o kterých si mohou nechat zdát i některé stylové notebooky. ThinkPad P1 má přitom výkonu na rozdávání. Uvnitř běží osmá generace procesorů Intel Core či Xeon (Coffee Lake), až 64GB operační paměť DDR4 a grafická karta Nvidia Quadro P2000.
 
 
Šasi z karbonových vláken a magnéziové slitiny, které designově vychází z původního modelu ThinkPad P52s, dále ukrývá až 4TB NVMe SSD. 15,6" IPS displej může mít Full HD či 4K rozlišení, přičemž druhá varianta se chlubí dotykovým ovládáním, jasem až 400 nitů a 100% pokrytím barevného prostoru AdobeRGB. O rychlé nabití 80Wh baterie se postará nový 135W zdroj napájení, který má být rovněž menší a lehčí než předchozí varianty. O konektivitu se starají dva porty Thunderbolt 3, dva USB 3.1 Type-A, HDMI 2.0, Mini RJ-45, 3.5 mm audio jack, čtečka Smart karet a slot na SD karty. Lenovo ThinkPad P1 se začne v USA prodávat koncem srpna a ponese základní cenu 1 950 dolarů, v přepočtu bezmála 44 000 Kč bez DPH.
 
 

Lenovo ThinkPad P72

 
ThinkPad P72 navazuje na loňský ThinkPad P71, oproti kterému jen o několik milimetrů tenčí. To je mimo jiné zásluha odstranění DVD mechaniky a proprietárního dokovacího portu, který byl nahrazen moderním standardem Thunderbolt 3. I vzhledem k hmotnosti 3,4 kg se ovšem nejedná o notebook vhodný k častému přenášení. 17,3" IPS displej se vyznačuje 4K rozlišením, podporou 10bitové hloubky barev a 100% barevným gamutem NTSC. O pohon se se stará některý z procesorů Intel Core či Xeon osmé generace, mAXIMÁLNĚ 128GB operační paměť a grafická karta až Nvidia Quadro P5200.
 
 
Lenovo ThinkPad P72 bude rovněž dostupný od konce srpna, a to za cenu od 1 799 dolarů, tedy 40 600 Kč bez DPH.
 


reklama