Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake

17.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Lenovo tradičně představuje nové generaci svých ThinkPadů začátkem ledna, a to v souvislosti s veletrhem Consumer Electronics Show v Las Vegas. Tentokrát se ovšem rozhodlo přijít s prvními novinkami mnohem dřív. Dnes byly odhaleny novinky z řady ThinkPad L, která je cenově dostupnější alternativou k ThinkPadům T a X. Cílí především na větší podniky, ale i běžné koncové zákazníky hledající spolehlivý pracovní stroj, kvůli kterému nemusejí vykrást banku. Některé modely by mohly být zajímavé i pro studenty, kteří hledají alternativu k „navoněným“ Macbookům. Zatímco loňská generace ThinkPadu L380 a L380 Yoga znamenala velký krok kupředu, zejména z hlediska designu a mobility, letos se toho zase tolik nezměnilo. Při pohledu na nové počítače byste je možná ani nerozeznali od aktuální generace.
 
 
Základní ThinkPad L390 měří v pase 18,8 mm a váží necelých 1,5 kg. ThinkPad Yoga L390 nabízí konvertibilní konstrukci, takže nepřekvapí o něco vyšší hmotnost téměř 1,6 kg. Oba notebooky mají 13,3" IPS displej s dotykovým ovládáním a úpravou proti odleskům, rozlišení přitom zůstalo na hodnotě 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Hlavní změnou je procesor Intel Core osmé generace na architektuře Whiskey Lake, v nabídce budou například čipy Intel Core i5-8265U nebo Core i7-8565U. Jedná se tedy o vůbec první ThinkPady vybavené touto generací procesorů, ale další modely budou jistě následovat v příštích dnech až týdnech. Novinkou ve srovnání s předchozí generací je také použití Wi-Fi modulu Intel Wireless-AC 9560, který podporuje také standard Bluetooth 5.0.
 
 
Z bezpečnostních funkcí je v nabídce šifrovací čip dTPM 2.0, čtečka otisků prstů a infračervená kamera, která umožňuje odemknout počítat rozpoznáním obličeje. Notebooky lze nakonfigurovat s až 32GB operační pamětí DDR4 a až 512GB PCIe SSD. 45Wh baterie slibuje výdrž až 14 hodin (12 hodin u konvertibilního modelu) a k napájení slouží reversibilní port USB Type-C. Kromě toho je v nabídce ještě jeden port USB Type-C, další dvojice tradičních portu USB Type-A, HDMI 1.4, mini RJ-45 a čtečka microSD karet. V pracovní sféře může své využití najít rovněž bezdrátová technologie NFC. Připraveny jsou také stereo reproduktory s Dolby Premium Audio.
 
 
Lenovo ThinkPad L390 bude začínat na 659 dolarech (15 000 Kč bez DPH), za ThinkPad L390 Yoga potom zájemci zaplatí od 889 dolarů (20 200 Kč). Prodej odstartuje ještě během prosince.
 


reklama