Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo ThinkPad A275 a A475: nová řada s procesory AMD Pro

4.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnosti Lenovo a AMD v tichosti uvedly novou řadu pracovních notebooků ThinkPad A, která je určena pro větší podniky, státní úřady a vzdělávací sektor. V jejich výbavě nalezneme čipy AMD Bristol Ridge Pro.
Spojení ThinkPadů a komponentů od AMD není zase tak neobvyklé, ale na trhu zcela převažují modely s hardwarem od Intelu. Nyní Lenovo v tichosti přidalo do své nabídky řadu ThinkPad A, která v tuto chvíli zahrnuje notebooky ThinkPad A275 a ThinkPad A475. Nejedná se o zcela nové stroje, jen mírně přepracované modely ThinkPad X270 a ThinkPad T470. K hlavní změně samozřejmě došlo v případě procesoru, kde nalezneme AMD Bristol Ridge APU. Pro někoho může být zklamáním, že výrobce nepoužil už novější Raven Ridge APU. K dispozici bude také sada nástrojů AMD DASH, která je obdobou Intel vPro.
 
 
Čtrnáctipalcový ThinkPad A475 může být konfigurován s až 32GB operační pamětí a disponuje  portem USB Type-C, trojicí USB 3.0 a dokovacím konektorem. ThinkPad A275 se odlišuje 12,5" displejem, maximálně 16GB RAM a jen dvojicí portů USB 3.0, marně byste hledali možnost dokování. Oba notebooky nepopřou svůj původ v řadě ThinkPad, vyznačují se totiž relativně ostře řezanými hranami a tělem z odllného černého palstu vyztuženého skelnými vlákny. Odolnost byla potvrzena testy podle armádních standardů MIL-SPEC. Mezi klávesami G a H potom vykukuje jasně červený TrackPoint pro ovládání notebooku bez myši.
 
Lenovo prozatím neprozradilo ceny ani dostupnost nových notebooků, které jsou určeny především pro větší podniky či úřady.
 


reklama