www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo připravuje novou řadu notebooků ThinkBook

Lenovo připravuje novou řadu notebooků ThinkBook
, , aktualita
Lenovo by mělo ještě tento měsíc představit zbrusu novou řadu notebooků ThinkBook S, která bude zpočátku zahrnovat dva modely. Nahradit by mohla některé modely z řady IdeaPad, ale v kombinaci s prémiovějším designem.
K oblíbeným
reklama
Základní orientace v nabídce notebooků od Lenova je v současné době poměrně jednoduchá. Zákazníci mohou vybírat ze spotřebitelské řady IdeaPad, businessové ThinkPad nebo konvertibilní Yoga. Koncem května by se ovšem do obchodů měla dostat zcela nová řada ThinkBook, která by mohla trochu narušit přehlednost portfolia. I přes podobnost názvu s ThinkPady, které se pod křídla Lenova dostala akvizicí počítačové divize IBM v roce 2005, se jedná o laptopy zaměřené spíše na běžné koncové zákazníky. Chybí totiž typický design ThinkPadů, stejně jako některé funkce zaměřené na bezpečnost a produktivitu, které bychom očekávali od firemních notebooků. Zdá se tedy, že nová řada by mohla mít mnohem blíže k sérii IdeaPad, která zahrnuje širokou nabídku počítačů pro běžné zákazníky – od lehce přenosných až po herně zaměřené modely.
 
 
Redaktoři webu Notebook Italia spatřili novou řadu ThinkBook na veletrhu ISCED 2019 v čínském Šen-čenu, ale soudě z náznaků v některých internetových obchodech by se ještě tento měsíc měla dostat i na evropské trhy. V tuto chvíli víme o dvou modelech, které se jmenují ThinkBook 13S a ThinkBook 14S. Oba by měly mít solidně zpracovaná kovová těla, ztenčené rámečky okolo displeje a panty, které umožní obrazovku otevřít do úhlu až 180 stupňů, tedy do roviny se základnou.  Jak napovídají číselná označení, menší z dvojice bude mít 13,3" displej, větší potom 14". V obou případech s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). ThinkBook 13S se vyznačuje tloušťkou 15,9 mm a hmotností 1,34 kg, ThinkBook 14S potom měří 16,5 mm a váží 1,5 kg. Nad displejem si můžeme všimnout krytky, která umožňuje fyzicky zakrýt webkameru v případě nepoužívání a chránit tak své soukromí.
 
 
Naproti se nachází podsvícená klávesnice AccuType s poměrně velkým touchpadem a tlačítkem napájení, které zároveň ukrývá čtečku otisků prstů a stavovou diodu. Nabídka konfigurací bude u obou notebooků velmi podobná. Na výběr jsou různé procesory Intel Whiskey Lake (maximálně Core i7-8565U), až 16GB operační paměť a až 512GB SSD. Volitelně lze přidat grafickou kartu AMD Radeon 540X. O konektivitu se postará HDMI, audio jack a trojice portů USB, z nich jeden používá konektor Type-C. K napájení ovšem slouží samostatný konektor, po plném nabití by měla baterie vydržet až 11 hodin provozu, ale to bude nejspíš nadsazená hodnota. No nové notebooky si počkáme do konce května, cena by se měla pohybovat okolo 1 000 eur (25 700 Kč).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik