www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo připravuje novou řadu notebooků ThinkBook

Lenovo připravuje novou řadu notebooků ThinkBook
, , aktualita
Lenovo by mělo ještě tento měsíc představit zbrusu novou řadu notebooků ThinkBook S, která bude zpočátku zahrnovat dva modely. Nahradit by mohla některé modely z řady IdeaPad, ale v kombinaci s prémiovějším designem.
K oblíbeným
reklama
Základní orientace v nabídce notebooků od Lenova je v současné době poměrně jednoduchá. Zákazníci mohou vybírat ze spotřebitelské řady IdeaPad, businessové ThinkPad nebo konvertibilní Yoga. Koncem května by se ovšem do obchodů měla dostat zcela nová řada ThinkBook, která by mohla trochu narušit přehlednost portfolia. I přes podobnost názvu s ThinkPady, které se pod křídla Lenova dostala akvizicí počítačové divize IBM v roce 2005, se jedná o laptopy zaměřené spíše na běžné koncové zákazníky. Chybí totiž typický design ThinkPadů, stejně jako některé funkce zaměřené na bezpečnost a produktivitu, které bychom očekávali od firemních notebooků. Zdá se tedy, že nová řada by mohla mít mnohem blíže k sérii IdeaPad, která zahrnuje širokou nabídku počítačů pro běžné zákazníky – od lehce přenosných až po herně zaměřené modely.
 
 
Redaktoři webu Notebook Italia spatřili novou řadu ThinkBook na veletrhu ISCED 2019 v čínském Šen-čenu, ale soudě z náznaků v některých internetových obchodech by se ještě tento měsíc měla dostat i na evropské trhy. V tuto chvíli víme o dvou modelech, které se jmenují ThinkBook 13S a ThinkBook 14S. Oba by měly mít solidně zpracovaná kovová těla, ztenčené rámečky okolo displeje a panty, které umožní obrazovku otevřít do úhlu až 180 stupňů, tedy do roviny se základnou.  Jak napovídají číselná označení, menší z dvojice bude mít 13,3" displej, větší potom 14". V obou případech s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). ThinkBook 13S se vyznačuje tloušťkou 15,9 mm a hmotností 1,34 kg, ThinkBook 14S potom měří 16,5 mm a váží 1,5 kg. Nad displejem si můžeme všimnout krytky, která umožňuje fyzicky zakrýt webkameru v případě nepoužívání a chránit tak své soukromí.
 
 
Naproti se nachází podsvícená klávesnice AccuType s poměrně velkým touchpadem a tlačítkem napájení, které zároveň ukrývá čtečku otisků prstů a stavovou diodu. Nabídka konfigurací bude u obou notebooků velmi podobná. Na výběr jsou různé procesory Intel Whiskey Lake (maximálně Core i7-8565U), až 16GB operační paměť a až 512GB SSD. Volitelně lze přidat grafickou kartu AMD Radeon 540X. O konektivitu se postará HDMI, audio jack a trojice portů USB, z nich jeden používá konektor Type-C. K napájení ovšem slouží samostatný konektor, po plném nabití by měla baterie vydržet až 11 hodin provozu, ale to bude nejspíš nadsazená hodnota. No nové notebooky si počkáme do konce května, cena by se měla pohybovat okolo 1 000 eur (25 700 Kč).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala