Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo přináší nové ThinkPady s AMD Ryzen Pro

12.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo myslí také na zájemce o pracovní notebooky s hardwarem od AMD. Proto přináší inovované modely ThinkPad T495, T495s a X395, které jsou vybaveny druhou generací procesorů Ryzen Pro a disponují delší výdrží baterie.
Světu mobilních procesorů sice neohroženě vládne Intel, ale i fanoušci konkurenčního AMD mají z čeho vybírat. Pokud shánějí lehký a odolný pracovní notebook, mohou sáhnout po novinkách od Lenova. Tento týden byly představeny modely ThinkPad T495, T495s a X395, které jsou vybaveny druhou generací procesorů AMD Ryzen 7 Pro, integrovanou grafikou AMD Vega a technologií AMD Radeon FreeSync, která zajišťuje hladší a energeticky úspornější synchronizaci s monitorem. Výrobce slibuje zvýšení výpočetního výkonu až o 18 % ve srovnání s loňskými modely, a dále také prodloužení výdrže baterie až o čtyři hodiny.
 
 
S hmotností začínající na 1,3 kg si přitom notebooky zachovávají velmi vysokou mobilitu a zároveň robustnost, která je typická pro řadu ThinkPad. Počítače proto prošly testováním odolnosti MIL-STD podle standardů americké armády. Kromě touchpadu se mezi klávesami nachází ještě starý dobrý TrackPoint, který umožňuje pohybovat kurzorem po obrazovce. Tento tradiční prvek ThinkPadů ovšem Lenovo namixovala s některými moderními funkcemi, jako je podpora rychlého nabíjení přes USB Type-C, vylepšený výkon při videokonferencích, duální mikrofony s dlouhým dosahem, fyzický kryt webkamery ThinkShutter nebo mechanické dokovací konektory na boční straně notebooku. Volitelný filtr PrivacyGuard ePrivacy umožňuje chránit citlivý obsah na displeji před očima okolí.
 
 
Všechny modely také nabízejí možnost přihlášení pomocí čtečky otisků prstů, případně volitelné infračervené kamery. Široká je také výbava v oblasti konektivity, která vždy zahrnuje čtveřici portů USB a jeden výstup HDMI. Společnou část výbavy tvoří displeje s rozlišením Full HD, volitelně lze přidat konfigurace s podsvícením až 400 nitů nebo dotykovým ovládáním. ThinkPad X395 se 13,3" displejem a ThinkPad T495s se 14" displejem se budou prodávat za cenu od 1 090 dolarů (25 000 Kč bez DPH), rovněž čtrnáctipalcový ThinkPad T495 potom bude dostupný od 940 dolarů (21 500 Kč bez DPH).
 


reklama