Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo odhaluje high-endové ThinkPady X1 Carbon a X1 Yoga

4.1.2016, Jan Pánek, aktualita
Společnost Lenovo ještě před začátkem veletrhu CES představila další své kousky s označením X1. Kromě tabletu přichází i s notebooky, konkrétně s modely ThinkPad X1 Carbon a ThinkPad X1 Yoga.
Notebook z řady ThinkPad - X1 Carbon - představuje pracovní špičku. Na 14palcovém matném displeji je použito rozlišení 2560×1440, jde však pořídit i verzi s Full HD.

Nejvýkonnější konfigurace bude disponovat procesorem Intel Core i7, nižší verze budou poháněné méně výkonnějšími procesory Skylake. Grafický výstup bude mít na starost integrované jádro HD 520. Notebook bude mít štědrých maximálních 16 GB RAM a vnitřní úložiště s kapacitou až 1 TB bude typu SSD. Velkost baterie se zastavila na 52 Wh.


ThinkPad X1 Carbon

Co se konektorů týče, bude mít notebook HDMI, mini Display Port, tři USB 3.0 a slot na microSD karty. Lenovo nabízí i dokovací stanici, kterou bude možné k X1 Carbonu dokoupit. Bude disponovat technologií WiGig s přenosovou rychlostí 4,6 Gb/s - slouží pro přenos obrazu se snímkovací frekvencí až 60 fps. Na dokovací stanici nebudou chybět HDMI a mini Display Port na připojení monitoru ani USB typu 3.0 i 2.0 a LAN konektor. Samotný notebook se k dokovací stanici bude připojovat automaticky bezdrátově.

Dokovací stanice vyjde na asi 7300 Kč bez DPH. Notebook, který se do prodeje dostane v únoru, pak bude stát od 1300 dolarů výše, což dělá v převodu na koruny částky od 32500 bez DPH.

Druhý notebook, který Lenovo představuje, je tentokrát nová Yoga, která se dá používat jako notebook i jako tablet. Monitor zařízení lze totiž překlopit až o 360 stupňů. Celková hmotnost notebooku dělá 1,27 kg a tloušťka 1,67 cm.

Potěší zejména 14palcový displej, který bude nabízet variantu s IPS a i model s panelem OLED. Rozlišení obrazovky bude maximálně 2560×1440 px. Zajištěn v případě OLED varianty i bude vysoký kontrast a skvělé pozorovací úhly. A vůbec se jedná o první notebook s OLED displejem.


ThinkPad X1 Yoga

Procesor je řešen jako u předchozího modelu - vyšší verze notebooku obdrží Intel Core i7 a ostatní budou mít nižší Skylake-U, RAM bude taktéž až 16 GB a nejinak tomu bude i u SSD úložiště - maximum 1 TB.

X1 Yoga bude disponovat konektory HDMI, mini Display portem, USB 3.0 a chybět nebude ani volitelný LTE modem, dokovací stanice s WiGig a čtečka otisků prstů.

Pro pohodlné ovládání je v těle notebooku uložen aktivní stylus, který se přímo v něm nabíjí, klávesnice je vybavena velkým trackpadem a trackpointem.

Verze s IPS panelem a Full HD rozlišením, ta nejlevnější, bude k dispozici už v lednu za 1499 dolarů, což je přibližně 37400 korun bez DPH, na modely s OLED panelem si budeme muset počkat do dubna.

Zdroj: anandtech.com, arstechnica.co.uk
reklama