reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Lenovo pohltilo Motorolu a chce se stát trojkou na trhu

, , aktualita
Lenovo pohltilo Motorolu a chce se stát trojkou na trhu
Společnost Lenovo oznámila, že dokončila téměř třímiliardovou akvizici Motoroly, kterou odkoupila od Googlu. Chce se tak stát velmi silným třetím výrobcem na světovém trhu s chytrými mobilními telefony.
Lenovo pohltilo Motorolu a chce se stát trojkou na trhu
Lenovo odkoupilo společnost Motorola od Googlu za 2,91 miliardy amerických dolarů a pod jeho křídla tak přejde i na 3500 zaměstnanců ve Spojených státech. Lenovo má přitom v USA již svých vlastních 2800 zaměstnanců.

Motorola pomůže Lenovu více prorazit právě ve Spojených státech, kde má silnou pozici na trhu a jde o známou značku. Lenovo samotné se přitom nedávno stalo jedničkou na trhu s počítači PC, na němž drží celý pětinový podíl a v poslední době zvýšilo náskok před někdejší jedničkou HP a ostatními firmami. Firma tak doufá, že na trhu s mobilními telefony bude mít podobný úspěch a k tomu mu má pomoci nová krev od Motoroly.

S pomocí Motoroly by se Lenovo mělo celkem pohodlně stát třetí největší firmou na trhu se smartphony, a to za Samsungem na prvním místě a Apple na druhém. Firma chce dle vyjádření svých zástupců útočit především širokými možnostmi výběru, soutěživostí a inovacemi.

Co se týče samotné transakce, pak oněch 2,91 miliard USD se skládá ze 660 milionů v hotovosti, 519 milionů akcií Lenova (cca 750 mil. USD) a 1,5 miliardy v dlužních úpisech. Lenovo doufá, že z Motoroly vytvoří ziskovou společnost v horizontu roku až roku a půl.

Zdroj: Dailytech