Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10

28.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Do vod cenově dostupných tabletů s připojitelnou klávesnicí a systémem Windows připluje poměrně velká ryba. Miix 320 nabídne oproti předchůdci displej s Full HD rozlišením a reproduktory vylepšené technologií Dolby Advanced Audio.
Lenovo Miix 310 bylo představeno na loňském MWC 2016, není tak velkým překvapením, že na letošním ročníku veletrhu byl představen nástupce. Čínský výrobce do Barcelony přivezl model Miix 320, který se svou konstrukcí nijak výrazně neodlišuje. Jedná se tedy o desetipalcový tablet, ke kterému je možné připojit klávesnici. Ta je navíc opět součástí základního balení, a tak není nutná žádná dodatečná investice. Oproti svému předchůdci navíc novinka nepatrně zhubla – tloušťka byla snížena z 18,2 mm na 17,5 mm, zatímco hmotnost klesla z 1,1 kg na 1,02 kg.

10,1“ dotykový displej sice zůstal, ale tentokrát nese znatelně vyšší rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD). V nabídce opět zůstal čtyřjádrový procesor Intel Atom x5, který je pasivně chlazený, takže uživatel není rušen ventilátorem ani není spotřebováváno tolik energie. Tento procesor může být kombinován až se 4GB operační pamětí DDR3L a maximálně 128GB úložištěm typu eMMC. Ani v případě grafického výkonu nelze očekávat žádné zázraky vzhledem k přítomnosti integrovaného akcelerátoru Intel HD, ale máme před sebou jeden z dostupnějších tabletů na platformě Windows 10.

Miix 320 disponuje také 5MPx zadním a 2MPx předním fotoaparátem. O zvuk se starají reproduktory s kvalitnějším zvukem než u předchůdce a podporou technologie Dolby Advanced Audio. Některé konfigurace disponují také slotem na SIM kartu, a to kvůli možnosti využívání mobilního připojení přes LTE (4G). Standardem je relativně bohatá nabídka portů, která zahrnuje dvakrát USB 2.0, USB Type-C, micro HDMI a 3,5mm audio jack. Kromě toho se tablet může pochlubit čtečkou micro SD karet či bezdrátovými technologiemi Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Výdrž baterie by podle oficiálních údajů měla dosahovat až deseti hodin.

Někteří uživatelé by možná mohli postrádat konfigurace se silnějším hardwarem či podsvícenou klávesnice, ale tyto nadstandardní prvky výbavy naleznou u dražších konvertiblů od Lenova. Miix 320 chce totiž opět útočit velmi příjemně zvolenou cenou. Na evropských trzích se bude tablet prodávat za ceny od 239, v přepočtu 6 500 Kč. Prodej by měl odstartovat v dubnu.

Zdroj: Liliputing.com
reklama