www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
, , aktualita
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
K oblíbeným
reklama
Někteří fanoušci rádi vytvářejí koncepty připravovaných smartphonů, při jejichž tvorbě se velmi často nechají unést svou představivostí. Není divu, že výsledné zařízení potom obvykle vypadá zcela jinak než reálný produkt. Před několika měsíci jsme vám ukázali jedno takové video, které může ukazovat možnou podobu očekávaného skládacího smartphonu Motorola Razr 2019. Designér Waqar Khan se rozhodl zkombinovat design původní řady Razr s uniklým patentem, který si Lenovo zaregistrovalo. Výsledek vypadal velmi zajímavě, i když leckdo byl skeptický, zda by takové zařízení mohlo být vyrobeno s využitím současných technologií, především co se týče flexibilního displeje.
 
 
Během uplynulého týdne se ovšem video objevilo znovu, tentokrát přímo na tiskové konferenci, kterou Lenovo uspořádalo pro čínské novináře. Zdá se, že společnost původní video sestříhala z původních skoro čtyř minut na 30 sekund a opatřila jej vlastním logem, jako by se jednalo o oficiální tvorbu. Autor původního konceptu přitom tvrdí, že Lenovu nedal svolení k úpravě a použití videa. Prozatím nemáme k dispozici vyjádření Lenova ani Motoroly k tomuto incidentu. Na jednu stranu nepřekvapí, že si čínští výrobci příliš nelámou hlavu s duševním vlastnictvím, ale od jedné z největších technologickým firem světa by asi každý čekal férovější jednání. Možná šlo o pochybení jednoho čí více zaměstnanců, zatímco vedení si této chyby nevšimlo. To by možná vysvětlovalo, že se společnost s tímto ukradeným videem okatě chlubila přímo před médii.
 
Navíc to ukazuje na ještě jednu skutečnost. Zatímco fanoušci očekávají, že se nová Motorola Razr představí každým dnem, výrobce mezitím možná ani neví, jak bude zařízení vypadat. Vývoj by tedy klidně mohl být v rané fázi a společnost bude ráda, když tento flexibilní smartphone stihne představit v letošním roce. Tím se vracíme k domněnce výše, zda by takové zařízení vůbec bylo realizovatelné s využitím dostupných technologií, přičemž by telefonu zůstala elegance typická pro původní řadu Razr. Připomeňme si, že podle dříve uniklých informací by novinka měla disponovat 6,2" primárním displejem s rozlišením 2142 x 876 pixelů, a dále sekundárním displejem, který by byl využitelný po zavření hlavního. Cenu by výrobce měl snížit použitím méně výkonného procesoru, pravděpodobně Snapdragonu 710.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala