www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
, , aktualita
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
K oblíbeným
reklama
Někteří fanoušci rádi vytvářejí koncepty připravovaných smartphonů, při jejichž tvorbě se velmi často nechají unést svou představivostí. Není divu, že výsledné zařízení potom obvykle vypadá zcela jinak než reálný produkt. Před několika měsíci jsme vám ukázali jedno takové video, které může ukazovat možnou podobu očekávaného skládacího smartphonu Motorola Razr 2019. Designér Waqar Khan se rozhodl zkombinovat design původní řady Razr s uniklým patentem, který si Lenovo zaregistrovalo. Výsledek vypadal velmi zajímavě, i když leckdo byl skeptický, zda by takové zařízení mohlo být vyrobeno s využitím současných technologií, především co se týče flexibilního displeje.
 
 
Během uplynulého týdne se ovšem video objevilo znovu, tentokrát přímo na tiskové konferenci, kterou Lenovo uspořádalo pro čínské novináře. Zdá se, že společnost původní video sestříhala z původních skoro čtyř minut na 30 sekund a opatřila jej vlastním logem, jako by se jednalo o oficiální tvorbu. Autor původního konceptu přitom tvrdí, že Lenovu nedal svolení k úpravě a použití videa. Prozatím nemáme k dispozici vyjádření Lenova ani Motoroly k tomuto incidentu. Na jednu stranu nepřekvapí, že si čínští výrobci příliš nelámou hlavu s duševním vlastnictvím, ale od jedné z největších technologickým firem světa by asi každý čekal férovější jednání. Možná šlo o pochybení jednoho čí více zaměstnanců, zatímco vedení si této chyby nevšimlo. To by možná vysvětlovalo, že se společnost s tímto ukradeným videem okatě chlubila přímo před médii.
 
Navíc to ukazuje na ještě jednu skutečnost. Zatímco fanoušci očekávají, že se nová Motorola Razr představí každým dnem, výrobce mezitím možná ani neví, jak bude zařízení vypadat. Vývoj by tedy klidně mohl být v rané fázi a společnost bude ráda, když tento flexibilní smartphone stihne představit v letošním roce. Tím se vracíme k domněnce výše, zda by takové zařízení vůbec bylo realizovatelné s využitím dostupných technologií, přičemž by telefonu zůstala elegance typická pro původní řadu Razr. Připomeňme si, že podle dříve uniklých informací by novinka měla disponovat 6,2" primárním displejem s rozlišením 2142 x 876 pixelů, a dále sekundárním displejem, který by byl využitelný po zavření hlavního. Cenu by výrobce měl snížit použitím méně výkonného procesoru, pravděpodobně Snapdragonu 710.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala