www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
, , aktualita
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
K oblíbeným
reklama
Někteří fanoušci rádi vytvářejí koncepty připravovaných smartphonů, při jejichž tvorbě se velmi často nechají unést svou představivostí. Není divu, že výsledné zařízení potom obvykle vypadá zcela jinak než reálný produkt. Před několika měsíci jsme vám ukázali jedno takové video, které může ukazovat možnou podobu očekávaného skládacího smartphonu Motorola Razr 2019. Designér Waqar Khan se rozhodl zkombinovat design původní řady Razr s uniklým patentem, který si Lenovo zaregistrovalo. Výsledek vypadal velmi zajímavě, i když leckdo byl skeptický, zda by takové zařízení mohlo být vyrobeno s využitím současných technologií, především co se týče flexibilního displeje.
 
 
Během uplynulého týdne se ovšem video objevilo znovu, tentokrát přímo na tiskové konferenci, kterou Lenovo uspořádalo pro čínské novináře. Zdá se, že společnost původní video sestříhala z původních skoro čtyř minut na 30 sekund a opatřila jej vlastním logem, jako by se jednalo o oficiální tvorbu. Autor původního konceptu přitom tvrdí, že Lenovu nedal svolení k úpravě a použití videa. Prozatím nemáme k dispozici vyjádření Lenova ani Motoroly k tomuto incidentu. Na jednu stranu nepřekvapí, že si čínští výrobci příliš nelámou hlavu s duševním vlastnictvím, ale od jedné z největších technologickým firem světa by asi každý čekal férovější jednání. Možná šlo o pochybení jednoho čí více zaměstnanců, zatímco vedení si této chyby nevšimlo. To by možná vysvětlovalo, že se společnost s tímto ukradeným videem okatě chlubila přímo před médii.
 
Navíc to ukazuje na ještě jednu skutečnost. Zatímco fanoušci očekávají, že se nová Motorola Razr představí každým dnem, výrobce mezitím možná ani neví, jak bude zařízení vypadat. Vývoj by tedy klidně mohl být v rané fázi a společnost bude ráda, když tento flexibilní smartphone stihne představit v letošním roce. Tím se vracíme k domněnce výše, zda by takové zařízení vůbec bylo realizovatelné s využitím dostupných technologií, přičemž by telefonu zůstala elegance typická pro původní řadu Razr. Připomeňme si, že podle dříve uniklých informací by novinka měla disponovat 6,2" primárním displejem s rozlišením 2142 x 876 pixelů, a dále sekundárním displejem, který by byl využitelný po zavření hlavního. Cenu by výrobce měl snížit použitím méně výkonného procesoru, pravděpodobně Snapdragonu 710.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty
Do střední třídy poputují dvě novinky společnosti Samsung Galaxy A30s a A50s. Obě přinesou tři zadní fotoaparáty včetně 5MPx hloubkové kamerky, 6,4" Super AMOLED displej a velký 4000mAh akumulátor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala