www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška

Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
, , aktualita
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
K oblíbeným
reklama
Někteří fanoušci rádi vytvářejí koncepty připravovaných smartphonů, při jejichž tvorbě se velmi často nechají unést svou představivostí. Není divu, že výsledné zařízení potom obvykle vypadá zcela jinak než reálný produkt. Před několika měsíci jsme vám ukázali jedno takové video, které může ukazovat možnou podobu očekávaného skládacího smartphonu Motorola Razr 2019. Designér Waqar Khan se rozhodl zkombinovat design původní řady Razr s uniklým patentem, který si Lenovo zaregistrovalo. Výsledek vypadal velmi zajímavě, i když leckdo byl skeptický, zda by takové zařízení mohlo být vyrobeno s využitím současných technologií, především co se týče flexibilního displeje.
 
 
Během uplynulého týdne se ovšem video objevilo znovu, tentokrát přímo na tiskové konferenci, kterou Lenovo uspořádalo pro čínské novináře. Zdá se, že společnost původní video sestříhala z původních skoro čtyř minut na 30 sekund a opatřila jej vlastním logem, jako by se jednalo o oficiální tvorbu. Autor původního konceptu přitom tvrdí, že Lenovu nedal svolení k úpravě a použití videa. Prozatím nemáme k dispozici vyjádření Lenova ani Motoroly k tomuto incidentu. Na jednu stranu nepřekvapí, že si čínští výrobci příliš nelámou hlavu s duševním vlastnictvím, ale od jedné z největších technologickým firem světa by asi každý čekal férovější jednání. Možná šlo o pochybení jednoho čí více zaměstnanců, zatímco vedení si této chyby nevšimlo. To by možná vysvětlovalo, že se společnost s tímto ukradeným videem okatě chlubila přímo před médii.
 
Navíc to ukazuje na ještě jednu skutečnost. Zatímco fanoušci očekávají, že se nová Motorola Razr představí každým dnem, výrobce mezitím možná ani neví, jak bude zařízení vypadat. Vývoj by tedy klidně mohl být v rané fázi a společnost bude ráda, když tento flexibilní smartphone stihne představit v letošním roce. Tím se vracíme k domněnce výše, zda by takové zařízení vůbec bylo realizovatelné s využitím dostupných technologií, přičemž by telefonu zůstala elegance typická pro původní řadu Razr. Připomeňme si, že podle dříve uniklých informací by novinka měla disponovat 6,2" primárním displejem s rozlišením 2142 x 876 pixelů, a dále sekundárním displejem, který by byl využitelný po zavření hlavního. Cenu by výrobce měl snížit použitím méně výkonného procesoru, pravděpodobně Snapdragonu 710.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala