Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo má používat značku Moto u všech telefonů, prvním náznakem je Moto M

9.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo tento týden oznámilo smartphone Moto M, který už má s původní Motorolou pramálo společného. Tento kovový model střední třídy má být podle spekulací první vlaštovkou velkých změn. Značku Moto údajně ponesou v budoucnu všechny smartphony od Lenova.
Lenovo jmenovalo novou šéfku své mobilní divizi, kterou se stala Gina Qiao. V čínské společnosti pracuje už delší dobu, ale dosud se zabývala marketingem a lidskými zdroji. Spolu se změnou vedení mění mobilní divize Lenova svou strategii, aby odvrátila klesající prodeje. Především na domácím trhu se firmě příliš nedaří, přitom je Čína jedním z největších světových trhů se smartphony. Podle oficiálně nepotvrzených informací má Lenovo používat značku Moto u všech svých budoucích smartphonů. Dosud se tak dělo pouze u několika vybraných řad (např. levná Moto G nebo modulární Moto Z), které navazovaly na produkty původní Motoroly. V praxi by takový krok znamenal zrušení aktuálních řad Lenova, jako jsou Vibe či Phab. Je ovšem možné, že Lenovo bude značku Moto používat u všech telefonů jen na vybraných trzích, především v Číně.

Prvním příkladem takového telefonu, který sice nese logo i název Moto, ale s Motorolou už kromě toho nemá moc společného, je Moto M. Tento model byl představen včera na čínském trhu a zatím není jasné, zda se dostane i do Evropy. Moto M reprezentuje kategorii smartphonů střední třídy se slušnou výbavou a celokovovým tělem, které je navíc odolné proti dešti a polití vodou. 5,5“ displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a o pohon se stará osmijádrový procesor Mediatek Helio P15 (MT6755), nikoliv čip od Qualcommu, jak jsme byli v případě Motoroly zvyklí. Dále je přítomná 4GB RAM a 32GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Kromě 16MPx zadního fotoaparátu nechybí přední snímač na selfie, který má poloviční rozlišení.

Své místo našla na těle smartphonu také čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně, nebo reversibilní port nacházející se vespodu, který slouží k nabíjení 3060mAh baterie. Zklamáním může být použití starší verze operačního systému Android 6.0 Marshmallow, přitom Motorola byla známa pro své rychlé aktualizace, snad tedy Android 7.0/7.1 Nougat dorazí na Moto M co nejdříve. Smartphone už je v prodeji na čínském trhu s cenovkou 1 999 juanů, tedy něco málo přes 7 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Androidpolice.com (1, 2)
reklama