Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo chystá 18,4“ tablet s Quad HD rozlišením

15.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Tablety máme spojeny s maximální mobilitou, ovšem Lenovo údajně připravuje takový model, který bude kvůli svým rozměrům určen spíše pro domácí použití. Obří novinku s Androidem odhalil benchmark, známe tedy velkou část její výbavy.
V databázi testu GFXBench se objevilo zařízení s označením Lenovo PB2-690N, pod kterým se nejspíš ukrývá tablet s opravdu obří úhlopříčkou. Tablet bude mít podle všeho větší displej než notebooky. Takové zařízení tedy není určeno pro každodenní přenášení, ale spíše používání doma či v kanceláři. Koncept přerostlých tabletů ostatně není úplně nový, už dříve byl představen 18,4“ Samsung Galaxy View nebo 17,3“ Alcatel Xess.

Novinka od Lenova údajně vsadí na 18,4“ úhlopříčku, na rozdíl od konkurenčních modelů ovšem nabídne místo Full HD rovnou Quad HD rozlišení, konkrétně 2560 x 1440 pixelů. O pohon by se měl starat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 652 s jádry Cortex-A72 taktovanými až na 1,8 GHz a grafickým čipem Adreno 510. Co se týče pamětí, měl by tablet disponovat 4GB RAM a 64GB interním úložištěm.
Na obrázcích je pro ilustraci Samsung Galaxy View se stejnou úhlopříčkou


Asi nepřekvapí přítomnost Wi-Fi nebo Bluetooth, chybět ovšem nejspíš nebude ani GPS, i když k navigaci tento tablet nebude zrovna nejpraktičtější. Přítomny budou podle údajů z benchmarku hned dva fotoaparáty s rozlišením 8 MPx a 0,3 MPx, nezbývá tedy než doufat, že na ulicích nebudeme vídat příliš mnoho turistů používajících 18,4“ zařízení k focení momentek.

Posledním známým prvkem výbavy je operační systém Android 6.0 Marshmallow, který bude s největší pravděpodobností upraven pro používání na velkém displeji. V tuto chvíli není jasné, kdy Lenovo hodlá svou novinku oficiálně představit.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama