Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo B: malý a spoře vybavený, ale zato levný

23.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo v tichosti uvedlo na český trh model Lenovo B. Pod jednoduchým názvem se ukrývá smartphone se základní výbavou a kompaktními rozměry, který potěší snad jen nízkou cenou, výměnnými kryty nebo podporou sítí LTE.
Zatímco někteří se nezdráhají za nový mobilní telefon zaplatit částky převyšující dvacet tisíc korun, pro jiné je nákup nového přístroje spíše nutné zlo a snaží se co možná nejvíce ušetřit. Naštěstí je trh se smartphony dostatečně rozmanitý, takže si vybere snad každý. Nové Lenovo B cílí na druhou jmenovanou skupinu, na českém trhu se totiž prodává s cenovkou 2 699 Kč včetně DPH. Za tuto částku samozřejmě nelze čekat žádné zázraky, dostaneme tedy telefon s plastovým tělem v jedné ze dvou barevných variant – černé a bílé. Pokud by uživatele některá z barev omrzela, může si dokoupit vyměnitelný kryt ve zlaté barvě. Na povrchu zadní strany si lze při bližším pohledu všimnout pravidelného vzorku, který znesnadňuje vyklouznutí telefonu z ruky.

Displej s pouze 4,5“ úhlopříčkou (a rozlišením 800 x 480 pixelů) bude jistě řada zájemců považovat za výhodu, Lenovo B si díky tomu zachovalo kompaktní rozměry 32,5 × 66 × 9,9 mm a hmotnost 144 g. Uvnitř nalezneme čtyřjádrový procesor MediaTek MT6735 s frekvencí 1,0 GHz, který sám o sobě nebude podávat kdovíjaké výkony, na brouzdání po internetu a další běžné činnosti by ovšem jistě bez problémů stačil. Potíže by ovšem mohla způsobovat pouze 1GB RAM, která bude mít patrně co dělat s operačním systémem Android 6.0 Marshmallow. Na minimu se zastavila také kapacita interního úložiště, která činí pouze 8 GB, ale tuto hodnotu lze ještě navýšit pomocí micro SD karty. 5MPx zadní fotoaparát sice disponuje automatickým ostřením a přisvětlovací diodou, od pořízených snímků ovšem nelze očekávat příliš vysokou kvalitu. Podobné to nejspíš bude také v případě 2MPx přední kamerky na selfie či videohovory.

V oblasti konektivity potěší podpora sítí čtvrté generace LTE, jinak je přítomné Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 nebo GPS. 2000mAh baterie nejspíš nabídne jen jednodenní výdrž, k nabíjení slouží tradiční port micro USB. Kromě něj nalezneme na těle zařízení také 3,5mm audio jack na sluchátka. Už zmiňovaný operační systém Android 6.0 Marshmallow je doplněn o sadu předinstalovaných aplikací Lenovo DoIt.

Zdroj: Lenovo.com
reklama