Legendární HTC HD2 žije. A dokonce spustí Android 7.0 Nougat

Legendární HTC HD2 žije. A dokonce spustí Android 7.0 Nougat
, , aktualita
Sedm let starý smartphone HTC HD2 ještě nepatří do důchodu. Stále se najdou vývojáři, kteří se snaží o port nejnovějších verzí Androidu, i když jak ukazuje poslední případ, limitujícím se stává na dnešní dobu už zastaralý hardware.
K oblíbeným
reklama
HTC HD2 bylo představeno v roce 2009 s operačním systémem Windows Mobile 6.5 Professional. Jenže telefon neupadl po pár letech do zapomnění, jako tomu je u jiných modelů, ale vytvořila se kolem něj silná komunita uživatelů a hlavně vývojářů. Ti postupem času portovali na smartphone Windows Phone, Meego, Firefox OS a především nejrůznější verze Androidu. Nutno ovšem dodat, že ne všechny porty byly úspěšné, někdy mnohdy se totiž systém nepovedlo uvést do plně funkčního stavu.

V loňském roce se vývojáři s přezdívkou macs18max povedlo na HTC HD2 dostat Android 6.0 Marshmallow. Jednalo se spíš o ukázku možností, protože nefungovaly ani některé základní funkce, jako telefonování, Bluetooth nebo fotoaparát. O rok později se stejný vývojář pokusil o port Androidu 7.0 Nougat (konkrétně ve formě ROM CyanogenMod 14) na HTC HD2, jak informoval na fóru XDA Developers, kde se sdružuje komunita nezávislých vývojářů. Jenže ani tentokrát se port neobešel bez problémů, dokonce je systém ještě méně použitelnější než v případě verze 6.0 Marshmallow.

Největší překážkou je údajně nedostatek výkonu stařičkého hardwaru, především 448MB RAM se ukázala pro běh Androidu 7.0 Nougat jako nedostatečná. Není jasné, zda port v budoucnu ještě pokročí, ale v každém případě se asi nikdy nedočkáme použitelné verze nejnovějšího Androidu na HTC HD2. Smartphone přinesl na svou dobu špičkové parametry, které ovšem dnes vypadají už spíše úsměvně – 4,3“ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon S1 taktovaný na 1,0 GHz, 5MPx fotoaparát s autofokusem a LED bleskem nebo baterie o kapacitě 1 230 mAh.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala