Legendární HTC HD2 žije. A dokonce spustí Android 7.0 Nougat

Legendární HTC HD2 žije. A dokonce spustí Android 7.0 Nougat
, , aktualita
Sedm let starý smartphone HTC HD2 ještě nepatří do důchodu. Stále se najdou vývojáři, kteří se snaží o port nejnovějších verzí Androidu, i když jak ukazuje poslední případ, limitujícím se stává na dnešní dobu už zastaralý hardware.
K oblíbeným
reklama
HTC HD2 bylo představeno v roce 2009 s operačním systémem Windows Mobile 6.5 Professional. Jenže telefon neupadl po pár letech do zapomnění, jako tomu je u jiných modelů, ale vytvořila se kolem něj silná komunita uživatelů a hlavně vývojářů. Ti postupem času portovali na smartphone Windows Phone, Meego, Firefox OS a především nejrůznější verze Androidu. Nutno ovšem dodat, že ne všechny porty byly úspěšné, někdy mnohdy se totiž systém nepovedlo uvést do plně funkčního stavu.

V loňském roce se vývojáři s přezdívkou macs18max povedlo na HTC HD2 dostat Android 6.0 Marshmallow. Jednalo se spíš o ukázku možností, protože nefungovaly ani některé základní funkce, jako telefonování, Bluetooth nebo fotoaparát. O rok později se stejný vývojář pokusil o port Androidu 7.0 Nougat (konkrétně ve formě ROM CyanogenMod 14) na HTC HD2, jak informoval na fóru XDA Developers, kde se sdružuje komunita nezávislých vývojářů. Jenže ani tentokrát se port neobešel bez problémů, dokonce je systém ještě méně použitelnější než v případě verze 6.0 Marshmallow.

Největší překážkou je údajně nedostatek výkonu stařičkého hardwaru, především 448MB RAM se ukázala pro běh Androidu 7.0 Nougat jako nedostatečná. Není jasné, zda port v budoucnu ještě pokročí, ale v každém případě se asi nikdy nedočkáme použitelné verze nejnovějšího Androidu na HTC HD2. Smartphone přinesl na svou dobu špičkové parametry, které ovšem dnes vypadají už spíše úsměvně – 4,3“ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon S1 taktovaný na 1,0 GHz, 5MPx fotoaparát s autofokusem a LED bleskem nebo baterie o kapacitě 1 230 mAh.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala