Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LeEco znejasňuje situaci ohledně nových Snapdragonů 821 a 823

25.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Společnost LeEco znáte nejspíše ze zpráv typu "LeEco představuje vůbec první smartphone s..." Firma totiž uvedla vůbec první telefon se Snapdragonem 820, chystá první telefon s 8 GB RAM a nyní i se Snapdragonem 823.
Začněme ale tím nejdůležitějším a nejzajímavějším, co na této zprávě je, nikoliv tedy telefonem. Zajímavější je fakt, že v telefonu není Snapdragon 821. Celý příběh je takový, že Qualcomm představí špičkový Snapdragon na začátku roku a tento procesor se použije ve vlajkových modelech mnoha výrobců, protože jdou na trh ve stejný čas.

Během roku ale Qualcomm nespí a uvede trošku vylepšenou verzi svého procesoru, trošku ji optimalizuje a zvýší takt. Tento procesor se potom dostává do špičkových telefonů druhé půlky roku, například se očekává v Samsungu Galaxy Note 6 - pokud se tento telefon nebude jmenovat Note 7, aby měl stejný název jako Galaxy S7 představený na začátku roku.

Tento krok se od Qualcommu očekává a již dlouho se objevují různé zvěsti o tom, jak bude Snapdragon 823 výkonný a podobně. Před nedávnem se ale objevily zprávy, že se Snapdragon 823 přejmenuje na Snapdragon 821. Snapdragon 821 je totiž očekáván v několika zařízeních, nicméně nyní se objevil špičkový procesor od Qualcommu, který má jiné označení než předpokládané Snapdragony 821.

Je tedy možné, že Qualcomm chystá dvě různé verze svého vrcholného procesoru. Otázka zní "proč?" Světlo by mohl přinést únik informací o Nexusu od HTC, ten má totiž disponovat procesorem o 4 jádrech a na frekvenci 2,0 GHz. Vzhledem k ostatním špičkovým parametrům se nedá předpokládat, že HTC, potažmo Google do telefonu dají nevýkonný procesor a mezi těmi výkonnými jsou čtyřjádra jen od Qualcommu.

V tomto případě ale nesedí frekvence. Původní Snapdragon 820 tiká na 2,1 GHz, Snapdragon 823 by měl mít frekvenci 2,3 GHz a telefon od HTC má mít frekvenci 2,0 GHz. Pokud není podtaktovaný pro účely testování, je možné, že Qualcomm představí dvě verze svého procesoru - jeden zaměřený na maximální výkon a druhý optimalizovaný na spotřebu.

Zpět ale k telefonu od LeEco, měl by mít výše zmíněny Snapdragon 823 a Adreno 530, to je totožné jako u Snapdragonu 820. Displej by měl mít Full HD rozlišení, fotoaparáty rozlišení 8 a 16 Mpx a na rozdíl od telefonu LeEco LeMax 2 by měl mít "jen" 4 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti.

LeMax 2 by měl být vůbec prvním telefonem s 8 GB paměti RAM a dostat by se měl na trh právě se Snapdragonem 821, nabídne i další špičkové specifikace, více informací o LeMax 2 naleznete v podrobnějším článku. Představen by měl být koncem června, tak nejspíše rozlouskne záhadu ohledně nových Snapdragonů.

Zdroj: PhoneArena
reklama