Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Láska prochází ledničkou. Samsung spustil bizarní seznamku

11.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung se rozhodl podpořit prodej svých inteligentích chladniček s platformou Family Hub netradičním způsobem. Spustil seznamku „Refridgedating“, která umožňuje najít ideálního partnera podle obsahu lednice.
Aplikace Tinder, kde si protějšek vybíráte především podle vzhledu, získala mezi uživateli velikou oblibu. Samsung je ovšem toho názoru, že láska prochází žaludkem, nebo ještě přesněji ledničkou. Spustil proto svou vlastní seznamku „Refridgedating“, kde se uživatelé neseznamují na základě běžných portrétů, ale fotek vnitřní části své chladničky. Do svého profilů si totiž může uživatel napsat kde co, ale obsah ledničky možná zvládne o dané osobě vypovědět mnohem více. Ať už se jedná o samotné stravovací návyky, ale třeba také další vlastnosti podle uspořádání potravin a jejich čerstvosti. Kromě fotky lednice může uživatel vidět jméno, věk a město pobytu svého protějšku.
 
 
„Ledničková seznamka“ funguje podobně jako Tinder
 
Samsung novou službu spustil nedlouho před dnem sv. Valentýna, hlavním účelem netradiční seznamky je ovšem propagace své chytré chladničky Family Hub vybavené obrovským dotykovým displejem. Na tomto displeji lze vytvářet nákupní seznamy, sdílet poznámky s dalšími členy rodiny, ovládat ostatní chytré spotřebiče v domácnosti nebo dokonce přehrávat videa. Ano, na ledničce si můžete dokonce streamovat obsah ze svého televizoru Samsung. Na displeji se ovšem lze podívat také na obsah chladničky, aniž byste museli otevírat dveře a plýtvat tak elektrickou energií. To je možné díky kameře, která snímá interiér spotřebiče. A právě tuto kameru využívá seznamka „Refridgedating“.
 

Samsung Family Hub jsou moderní lednice, ale jejich cena šplhá ke 100 tisícům korun
 
Zapojit se ovšem můžete i v případě, že nemáte drahou ledničku Samsung Family Hub. Stačí do seznamky odeslat pořízenou třeba svým mobilním telefonem. Není jasné, nakolik jihokorejská společnost zamýšlí svou novou službu jako seriózní projekt a nakolik jen jako vtípek k propagaci svých chytrých domácích spotřebičů. Zapojit se ovšem můžete také, ať už jen ze srandy nebo k nalezení svého ideálního protějšku.
 


reklama