Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Land Rover uvede limitovanou edici Defenderů Trophy s 5litrovou V8

12.2.2021, Milan Šurkala, aktualita
Land Rover Classic vyrobí limitovanou edici 25 kusů legendárního Defenderu. Série Trophy chce odkazovat na známou soutěž Camel Trophy a vozy dostanou typické žluté zbarvení, offroadovou výbavu a silnou V8 s objemem 5 litrů.
Náročná soutěž Camel Trophy se jezdila od počátku 80. let zhruba 20 let, přičemž na přelomu tisíciletí skončila. Land Rover Classic chce v souvislosti s tím i 70letou existencí Defenderu oslavit expediční úspěchy těchto vozidel limitovanou edicí Defenderů Works V8 Trophy. Celkem bude vyrobeno 25 upravených vozů, přičemž k dispozici budou v krátké 3dvéřové verzi Defender 90 i 5dvéřové Defender 110. Ty budou mít typické zbarvení vozů používaných při soutěži Camel Trophy včetně rámů, žebříku, zvýšeného sání a ochrany podvozku.
 
Land Rover Defender Works V8 Trophy
 
Dostane se i na 16" ocelová kola v typické žluté barvě, uvnitř budou hodiny od Elliot Brown a interiér je potažen kůží Black Windsor, přičemž o sportovní sedadla se postarala společnost Recaro. Půjde také o velmi výkonný stroj. Pod kapotou najdeme na dnešní dobu něco naprosto nečekaného, obzvlášť v tak velkém terénním autě. Je tu totiž atmosférický benzínový motor. Rozhodně ale nejde o žádného slabocha, právě naopak. Jde totiž o obří vidlicový osmiválec s objemem 5 litrů, který dává maximální výkon 405 koní (298 kW) a točivý moment 515 Nm. To jsou hodnoty, které překonávají např. i menší Ferrari 360 Modena z přelomu tisíciletí. Na kola pak točivý moment posílá 8stupňová automatická převodovka ZF.
 
Land Rover Defender Works V8 Trophy
 
Předání vozu proběhne v podobě 3denní expediční soutěže a výukou, kdy bude mít každý řidič přiděleného vlastního lektora. Půjde o 66 mil v okolí Eastnor Castle a vítěz získá ocenění. Na konci dne se pak všichni řidiči mohou sejít společně u táborového ohně.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama