Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lada ukázala nové SUV 4×4 Vision Concept

4.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Ruská automobilka Lada představila koncept svého nového moderního SUV. 4×4 Vision Concept může být předobrazem náhrady za desítky let starou Ladu Nivu, nicméně už to nevypadá na nenáročného pracanta.
Terénní automobil Lada Niva se začal vyrábět už v roce 1977 a stále je v produkci. Dnes už je v podstatě ojedinělým terénním vozem na trhu, neboť ten se přesunul spíše k SUV, která jsou určená spíše na normální silnici. Pravých terénních vozů je už minimum. Někam na pomezí tříd SUV a terénních vozů míří nová studie Lady 4×4 Vision Concept, která by možná v budoucnu mohla nahradit zastaralou Nivu.
 
Lada 4×4 Vision Concept
 
klikněte pro zvětšení
 
Oproti běžným SUV se nový koncept tváří podstatně více agresivně a zdá se, že je odhodlaný vyrazit i do náročnějšího terénu. Ctí také designové prvky moderních Lad v podobě výrazných prolisů na boku ve tvaru písmene "X". Je také vidět dosti velká světlá výška vozu.
 
Lada 4×4 Vision Concept
 
klikněte pro zvětšení
 
Uvnitř je mnoho oranžových prvků, interiér vypadá moderně a stylově k poslání auta. Je vidět automatická převodovka, která má být navíc doplněna o redukční převodovku, takže i zde se ukazuje, že je vůz určen do náročných podmínek (redukční převodovky jsou typické pro terénní auta, ale něčím takřka neznámým u SUV). 
 
Lada 4×4 Vision Concept
 
klikněte pro zvětšení
 
Otázkou nyní nicméně zůstává, kdy se objeví reálný vůz vycházející z tohoto konceptu. Víme dobře, že Rusové si s tímto dávají hodně načas a trvá obvykle roky, než se z konceptu stane reálné auto, které i po představení není dostatečně rychle v prodeji. Také je otázkou, nakolik se bude reálná podoba lišit od konceptu. Nyní už zbývá jen jeden dotaz. Jak se vám líbí?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama