Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kyocera DuraForce Pro: akční kamera ukrytá ve smartphonu

12.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Jednu věc výrobcům smartphonů určitě nezávidíme. Není totiž vůbec jednoduché přinést na dnešní trh nějakou novou, neokoukanou funkci. Japonské firmě Kyocera se to ovšem povedlo, její nový telefon má totiž integrovanou akční kameru.
Japonská společnost Kyocera nepatří v tuzemsku k těm nejznámějším, pokud si ji ovšem spojíme s nějakou kategorií produktů, tak to budou nejspíš tiskárny. Kyocera má ovšem v nabídce i smartphony, a to mnohdy velmi zajímavé modely. Soustředí se s nimi především na trh v Japonsku, USA a Kanadě, od loňského roku ovšem zkouší jeden ze svých modelů nabízet i na evropských trzích, konkrétně ve Francii a Německu. Nejnovější smartphone Kyocera DuraForce Pro byl zatím potvrzen jen pro severoamerický trh, i přesto se ovšem jedná o přístroj hodný naší pozornosti.

Podle všeho se totiž jedná o první telefon na světě, který má integrovanou akční kameru. Na zadní straně nalezneme hned dva snímače, jeden z nich je klasický 13MPx fotoaparát, který přijde vhod při pořizování běžných fotografií, jako jsou rodinné momentky nebo západy slunce. Pod ním se potom nachází akční kamera se širokým úhlem záběru, která má vlastní obrazový procesor a nabízí různé režimy určené pro nahrávání sportu, záběrů pod vodou, slow-motion nebo časosběrných videí. Akční kamera nahrává ve Full HD (1080p), takže se kvalitou nevyrovná profesionálním produktům typu GoPro, i přesto se jedná o zajímavou vychytávku. Výrobce navíc nabídne speciální kryt, který umožní telefon vložit do držáků pro akční kamery jiných značek.

Kyocera DuraForce Pro se řadí do kategorie odolných smartphonů s pogumovaným tělem, který splňuje certifikaci IP68 potvrzující, že přístroj zvládne ponoření do hloubky dvou metrů po dobu 30 minut. Kromě toho prošel telefon testy podle armádního standardu MIL-STD 810G, které ověřují odolnost proti prachu, nárazům, vibracím, dešti, nízkému tlaku, slunečnímu záření, solné mlze, vlhkosti, ponoření do vody, teplotním šokům či námraze. Zatímco designem asi novinka příliš neohromí, po stránce výbavy se jedná o slušný model střední třídy.Kyocera DuraForce Pro disponuje 5“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 617, 2GB RAM nebo 32GB interním úložištěm. Baterie o kapacitě 3240 mAh podporuje rychlé i bezdrátové nabíjení, přední duální reproduktory se zase díky hlasitosti vyšší než 100 decibelů neztratí ani v hlučném prostředí. Nechybí čtečka otisků prstů ukrytá v tlačítku napájení ani operační systém Android 6.0 Marshmallow. Smartphone se na americký trh dostane v následujících měsících za dosud neupřesněnou cenu.

Zdroj: Phonearena.com
reklama