www.svetmobilne.cz
>
>

Kuriózní svolávací akce: blinkry vozů Kia Sedona mohou blikat na opačnou stranu

Kuriózní svolávací akce: blinkry vozů Kia Sedona mohou blikat na opačnou stranu
, , aktualita
Chyb je v automobilech požehnaně a zdaleka nejde jen o ty nejmladší automobilky a startupy s elektromobily. Jednou ze zajímavých chyb je ta v MPV KIA Sedona. Blinkry zde mohou blikat na opačnou stranu.
K oblíbeným
reklama
Snad každému výrobci se daří mít chybu ve svých vozech, které jsou pak svolávány do servisů. Jedna z dalších ukazuje, že zvláštní chyby se mohou stát každému. Automobilka KIA nyní svolává do servisů 88576 vozů KIA Sedona, což je u nás docela neznámé MPV. Jde o ročníky 2015 až 2017.
 
KIA Sedona
 
Ukázalo se, že logické obvody Smart Junction Box (SJB) ve vozidle mohou v některých podmínkách špatně vyhodnocovat signály, což může zapříčinit to, že vůz začne blikat binkrem na opačnou stranu, než by měl. Chyba se začala řešit v letošním květnu a byla reprodukována v jednom ze 7 kusů SJB, které byly reklamovány v záruce. Později byl ale problém s reprodukcí v dalších kusech, což se nakonec podařilo v komoře při vysoké teplotě. Modifikovaná verze SJB nevykazovala stejnou chybu a tu tak dostanou svolané vozy.
 
Případ však ukazuje i několik důležitých skutečností, které je dobré si uvědomit. Chyby se nevyhýbají žádnému výrobci (resp. jejich dodavatelům), a také to, že někdy je velmi těžké přijít na chybu i při rozsáhlém testování, i to, že mnohdy jde o závady, které se v praxi projeví jen na extrémně malém množství kusů. Trvalo totiž 4 měsíce, než se chybu podařilo spolehlivě reprodukovat, a to se vědělo, jaká chyba se vlastně hledá. Vytýkat při chybách výrobcům, že něco pořádně neotestovali, tedy nemusí být vždy na místě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala