www.svetmobilne.cz
>
>

KTM prodloužilo dojezd elektrické motorky Freeride E-XC

KTM prodloužilo dojezd elektrické motorky Freeride E-XC
, , aktualita
Společnost KTM uvedla druhou generaci svého elektrického endura Freeride E-XC. Hlavní změnou je prodloužení dojezdu o nezanedbatelných 50 %. Zapracovalo se také na odpružení motocyklu pro lepší ovládání.
reklama
Elektrický pohon se netýká jen aut nebo autobusů, výrobci s ním koketují i u motorek. Např. v roce 2016 se představila 3D tiskem vyrobená motorka APWorks Light Rider, nicméně tradiční výrobce KTM představil elektrické enduro již v roce 2012 a nyní přichází jeho druhá generace Freeride E-XC. Hlavním vylepšením je větší 260V Li-Ion akumulátor, který je nyní schopen pojmout 3,9 kWh energie (původně 2,6 kWh). Jeho dojezd je tak o 50 % delší a měl by nabídnout 1,5 hodiny provozu. Toto číslo se pochopitelně může lišit v závislosti na terénu, stylu jízdy i váze jezdce.
 
KTM Freeride E-XC
 
Nabíjení se svým způsobem zrychlilo také, a tak o 50 % větší baterie ve výsledku nabita za stejný čas jako u předchůdce. To znamená 80 minut na plné nabití, resp. za 50 minut budete na 80 %. Baterii lze také velmi snadno vyměnit za nabitou a pokračovat v jízdě. Motor má vodotěsný hliníkový kryt a vylepšené chlazení. Tentokrát je už možné využít i rekuperaci brzdné energie, což by mělo dále zvýšit dojezd.
 
KTM Freeride E-XC displej
 
Samotný elektromotor má výkon 18 kW při 4500 otáčkách za minutu a točivý moment 42 Nm již od nulových otáček, nicméně pro kategorii A1 je jeho výkon omezen na polovinu, tedy na 9 kW při 5500 otáčkách. Další užitečnou novinkou je vylepšené odpružení WP Xplor. Tím se přibližuje standardním endurům značky KTM, které používají 48mm vidlice Xplor (Freeride E-XC má 43mm vidlici s 250mm zdvihem).
 
KTM Freeride E-XC baterie
 
Vepředu jsou 260mm 4pístkové brzdy, vzadu pak 2pístkové s průměrem 230 mm. K dispozici je displej s ukazatelem nabití, který začne blikat při zbývajících 10 % baterie a přepne motocykl do úsporného módu. Motocykl váží 111 kilogramů a jeho prodej bude zahájen v lednu roku 2018. Cena novinky zatím nebyla zveřejněna.
 
KTM Freeride E-XC v terénu
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala