Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kovový Samsung Galaxy C5 se ukazuje na fotografiích

9.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Už mnoho týdnů se hovoří o nové řadě smartphonů střední třídy Galaxy C. Jedním z prvních modelů by měl nést název Galaxy C5 a kromě jeho výbavy teď známe i podobu, která unikla na několika fotografiích.
V průběhu května Samsung podle všeho představí novou řadu smartphonů Galaxy C, která bude cíli především na asijské trhy, nemůžeme ovšem vyloučit, že dříve či později se novinky dostanou i do Evropy. V tuto chvíli víme o minimálně dvou modelech z této řady, které nesou názvy Galaxy C5 a Galaxy C7. Obě novinky budou zapadat do střední třídy, kde nabídnou velmi slušnou výbavu v kombinaci s kovovým zpracováním.

Více toho zatím víme o Galaxy C5, které se už dokonce několikrát objevilo na uniklých fotografiích. Ty potvrzují, že smartphone bude opravdu kovový, i když design se bude lišit od rovněž kovových modelů z řady Galaxy A. Přední strana velmi připomíná aktuální vlajkovou loď Galaxy S7, zadní strana je pak pro Samsung dost nezvyklá, nejvíce asi připomíná telefony konkurenčního čínského výrobce Meizu. Nepřehlédnutelné jsou plastové krytky antény umožňující nerušený příjem signálu, všimnout si můžeme také použití tradičního portu micro USB.

Co se týče výbavy, měl by Samsung Galaxy C5 nabídnout 5,2“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 617 spolu se 4GB RAM. Na zadní straně údajně nalezneme 16MPx fotoaparát s dvojicí přisvětlovacích diod, vpředu pak údajně nechybí 8MPx selfie kamerka. Telefon by měl běžet na Androidu 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou TouchWiz. Zatím není jasné, zda tlačítko pod displejem zároveň slouží jako čtečka otisků prstů, je to ale docela pravděpodobné.

Samsung Galaxy C7 pak s největší pravděpodobností nabídne velmi podobný design, příliš by se neměla lišit ani výbava. Očekáváme jen větší 5,5“ Full HD a jiný osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625. Nová řada Galaxy C by si měla oficiální premiéru odbýt ještě tento měsíc.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama