Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kov a zajímavá výbava: Samsung plánuje novou řadu Galaxy C

19.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung podle několika zdrojů v květnu odhalí smartphony z nové řady Galaxy C, které budou patřit do střední třídy. V tuto chvíli víme o dvou modelech, u jednoho z nich je známa i část výbavy. Doplněno o specifikace Galaxy C7.
Aktualizováno 19. 4. 2016: Na čínské sociální síti Weibo byl publikován screenshot údajně ukazující výbavu dalšího z chystaných smartphonů, který nejspíš ponese název Galaxy C7. Novinka by měla disponovat displejem o neznámé úhlopříčce s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), procesorem Qualcomm Snapdragon 625, 4GB RAM a 32GB interní pamětí. V případě fotoaparátů bychom měli najít 16MPx snímač vzadu a 8MPx vpředu.
Zdá se vám, že Samsung nabízí především ve střední třídě příliš mnoho modelů? Nejste sami, jihokorejskému výrobci ovšem nejspíš ani současný počet nabízených smartphonů nestačí a pracuje na zbrusu nové řadě, která se podle všeho zařadí mezi zástupce střední až vyšší střední třídy. Na světlo světa se dostala zmínka o dvou modelech s kódovými označeními SM-C5000 a SM-C7000, které se na trh s největší pravděpodobností dostanou pod názvy Galaxy C5 a Galaxy C7.

Podle interního zdroje, který měl údajně možnost novinky vidět ještě před jejich představením, bychom měli očekávat tenké kovové smartphony. U telefonu Galaxy C5 navíc známe i předpokládanou výbavu, která bude údajně zahrnovat 5,2“ displej o neznámém rozlišení, osmijádrový procesor Snapdragon 617 taktovaný na 1,7 GHz a 4GB RAM. Půjde tedy o velmi slušně vybavený model, Galaxy C7 bude možná ještě vybavenější, minimálně můžeme očekávat větší displej.
Zástupce řady Galaxy A, které by se nová řada Galaxy C mohla vyrovnat výbavou i designem


Výrobce u nové řady podle očekávání použije aktuální operační systém Android 6.0.1 Marshmallow, chybět jistě nebude ani mnohými proklínaná uživatelská nadstavba TouchWiz. Modely Galaxy C budou možná určeny jen pro čínský trh, v souvislosti s dostupností se hovoří třeba také o Indii. V budoucnu ovšem není vyloučeno, že se novinky dostanou i do Evropy. O úspěchu či neúspěchu nové řady rozhodnou především ceny, jejich výši ale zatím neznáme.

Zdroj: Sammobile.com
reklama