reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konzole NVIDIA Shield zlevní a dostane hru Portal

27.3.2014, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA krom novinek z desktopové oblasti a především dvoučipové GeForce TITAN-Z mluvila také o mobilní herní konzoli Shield, která bude zlevněna a také dostané nové funkce. Vedle toho bude pro ni k dispozici i známá hra Portal.
Herní konzoli NVIDIA Shield byla na trh vypuštěna již v červenci minulého roku, a to s cenou 299 USD. Od té doby její cena klesla o 50 dolarů a dle nejnovějších informací ji na konci příštího měsíce čeká další pokles o stejnou částku. Bude tak k dispozici za 199 USD, ovšem NVIDIA zatím stále neoznámila, kdy ji uvede i na evropský trh.

Shield je založen na čipu NVIDIA Tegra 4 a běží na něm operační systém Android, který bude rovněž v dubnu aktualizován na verzi 4.4.2 KitKat a zároveň s tím představí nové funkce. Mezi ty bude patřit podpora GameStream, čili streamování her, které budou běžet na PC s GPU Kepler, čili na osobním počítači. Limitem ale nebude dosah domácí sítě, protože streamovat půjde i přes Internet a k tomu se bude hodit funkce Wake on LAN a Remote Login, aby si uživatele mohli probudit své PC a přihlásit se k němu na dálku. Ovládat budeme moci také nastavení snímků za sekundu a celkový bitrate datových přenosů, což bude určovat celkovou kvalitu streamovaného videa a audia.

Dle NVIDIE bude zapotřebí pro zajištění kvalitního přenosu streamu přes Internet mít doma připojení, které zvládne upload s propustností asi 5 Mbps, čemuž samozřejmě musí odpovídat i kvalita připojení, jež využijeme se samotnou konzolí.

Dále bude s KitKat k dispozici také nová verze GamePad Mapper UI pro namapování dotykového ovládání her na fyzické ovladače samotné konzole. Krom toho se představí také podpora klávesnice a myši s Bluetooth, což otevře cestu k hraní mnoha dalších her. Připravuje se i nová verze TegraZone s vylepšeným rozhraním.

Poslední novinkou je, že Valve vytvořil pro Shield speciální verzi oblíbené 3D logické hry Portal (aka Portal for Shield). O ní je známo pouze to, že přijde brzy.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
reklama
reklama