Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konvertibilní notebook Acer Spin 3 získal pár zlepšení

14.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Acer jemně upgradoval svůj konvertibilní notebook střední třídy Spin 3. V nabídce zůstal čtrnáctipalcový otočný displej, ale v kombinaci s výkonnější grafikou nebo rychlejším SSD. Naopak výdrž baterie měla klesnout.
Na tiskové konferenci Next@acer v New Yorku představil Acer zcela nové i upgradované notebooky. Do druhé skupiny se zařadil model Spin 3 s konvertibilní konstrukcí, která spočívá v displeji překlopitelném až o 360 stupňů. Notebook tedy může bez problémů nahradit tablet se 14" IPS dotykovým Full HD displejem, který lze najednou ovládat prstem i stylusem Acer Active Pen. Toto dotykové pero může uživatel nově vložit přímo do těla notebooku, takže při přenášení nehrozí jeho ztráta. O pohon se opět starají procesory Intel na architektuře Whiskey Lake, konkrétně lze vybírat mezi Pentium Gold 5405U, Core i3-8145U, Core i5-8265U nebo Core i7-8565U.
 
 
8GB uživatelskou paměť lze díky volnému slotu rozšířit až na 24GB, v případě úložiště potom poslouží 128GB až 512GB PCIe NVMe SSD nebo 512GB až 1TB HDD. Pokud si nevystačíte s integrovanou grafikou Intel HD 620, můžete nově vybrat konfiguraci s dedikovanou Nvidia GeForce MX230. Na nejnovější herní pecky to sice příliš nebude, ale při práci s grafickými programy pocítíte jisté zlepšení. Potěší také rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení, které zajišťuje modul dvoupásmového Wi-Fi 5 s podporou MU-MIMO. Dále nechybí stereo reproduktory, Bluetooth 5.0, dvojice portů USB-A, HDMI výstup, čtečka SD karet ani 3,5mm audio jack.
 
 
Změny ovšem nejsou pouze k lepšímu. Výrobce nyní uvádí výdrž baterie jen 12 hodin, zatímco u předchozího modelu to bylo 16 hodin na jedno nabití. Otázkou zůstává, zda skutečně došlo k tak výraznému snížení výdrže, nebo spíše upřesnění často nadsazených oficiálních údajů. Nový Acer Spin 3 váží 1,7 kg a v pase měří okolo 20 mm, rámečky po stranách displeje mají tloušťku 9,6 mm. Obrazovka zabírá 79 procent plochy vnitřní strany víka notebooku, což na dnešní poměry není zrovna nejvíce. Na evropských trzích se inovovaný model objeví v červnu, přičemž nejlevnější konfigurace vyjde na 599 eur, v přepočtu bezmála 15 400 Kč. Konkrétní dostupnost na českém trhu zatím nebyla upřesněna.
 


reklama