Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konektor jack 3,5 mm u iPhonu 7 by měl nakonec zůstat

21.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Dlouhou dobu se objevovaly informace, že nový iPhone 7 má přijít bez tradičního sluchátkového konektoru. Lidé dokonce sepisovali petice na záchranu konektoru. První úniky informací naznačují nejen tento konektor, ale i mnoho dalšího.
Dlouhou dobu se objevovaly informace, že nový iPhone 7 má přijít bez tradičního sluchátkového konektoru. Lidé dokonce sepisovali petice na záchranu konektoru. První úniky informací naznačují nejen tento konektor, ale i mnoho dalšího.

Podle dřívějších informací měly nové iPhony 7 postrádat klasický sluchátkový konektor jack 3,5 mm. Apple chtěl s novou generací telefonů představit i nový design založený především na tenkém těle. To mělo být až tak tenké, že by se do něj výstup na sluchátka jednoduše nevlezl.

Když se tyto informace objevily, strhla se velká vlna nevole zákazníků Applu. Ti dokonce sepisovali petice na záchranu konektoru. Nyní se ale objevily snímky připravovaných komponent pro nové iPhony a ty konektor jack 3,5 mm obsahují. Přeci jen dělá Apple telefony pro zákazníky, a tak byla logická volba konektor neodstranit. Učinila tak ale Motorola u nových Moto Z a Moto Z Force, které musí používat redukci z USB.

Dále se objevily panely displejů, které odhalují, že Apple představí zase 4,7" a 5,5" model. Už dlouho se mluví o tom, že větší model dostane duální zadní snímač, což potvrdily i tyto úniky informací, menší model by měl mít klasický snímač s jedním čipem.

Další překvapivá informace se objevila ohledně slotů na SIM karty. Šuplíčky, na kterých se SIM karty zasouvají do těla, totiž obsahují dva sloty. Je tedy velmi pravděpodobné, že nové iPhony přijdou i ve variantě s dualSIM. To je celkem velké překvapení, ale znamenalo by to, že Apple skutečně naslouchá zákazníkům.

Paměti v nových iPhonech by mohly dosahovat kapacity až 256 GB, samozřejmě přijde několik paměťových variant. Obecně díly na nové iPhony vypadají podobně jako na ty starší, možná bychom se ale i tak mohli dočkat designových změn na povrchu.

Postupem času se budou jistě objevovat další informace o nových iPhonech, na rozdíl od konkurence dokáže Apple držet tyto informace pod pokličkou déle. iPhony by měly představeny tradičně koncem léta.

Zdroj: GSMArena
reklama