Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konec emulátorů? Anbox umožní spustit Android aplikace nativně v Ubuntu

17.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V současné době existuje řada emulátorů, které umožňují v linuxových distribucích spustit aplikace pro Android. Projekt Anbox na to však jde jiným způsobem, umožní totiž nativní běh aplikací určených pro Android v Ubuntu či jiném linuxovém systému.
Nabídka emulátorů, které umožňují spustit Android aplikace v linuxové distribuci pro desktopy, je poměrně široká. V takovém případě ovšem aplikace běží „izolovaně“ v samostatném okně, což pro její běžné používání není příliš pohodlné. Naštěstí se však blýská na lepší časy, neboť je ve vývoji projekt Anbox. Zatím existuje alpha verze, která má omezenou funkčnost, ale ukazuje nám možnosti tohoto řešení. Anbox umožňuje spustit aplikace určené pro Android nativně v mnoha linuxových distribucích, jako jsou Ubuntu, Arch, Debian, Fedora či OpenSUSE.

Výhoda spočívá v tom, že mezi aplikacemi lze jednoduše přepínat a přesouvat je v oknech s upravitelnými rozměry, zkrátka jako by se jednalo o jakýkoliv jiný program v operačním systému. Po instalaci Anboxu mají uživatelé k dispozici několik základních aplikací včetně kalkulačky, e-mailového klienta, galerie nebo správce souborů. Pomocí nástroje ADB lze prostřednictvím linuxového terminálu nainstalovat další aplikace. Teoreticky by takovým způsobem neměl být problém nainstalovat Google Play Store, odkud lze potom snadno stahovat další aplikace. Ke všem aplikacím má uživatel přístup z hlavní obrazovky.

Anbox je open source projekt, takže k jeho modifikaci se může připojit jakýkoliv vývojář. prozatím je instalace nástroje doporučena jen zkušenějším uživatelům, kteří naleznou podrobnější informace na oficiálních stránkách.


Zdroj: Liliputing.com
reklama