Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kolik stojí výroba Galaxy S10+? Podívejte se na odhad

4.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
I letos se objevily odhady, kolik stojí komponenty a výroba nové vlajkové lodi od Samsungu. Web TechInsights rozebral Galaxy S10+ do posledního šroubku a zjistil, že výroba stojí o 40 dolarů více. Nejdražším komponentem zůstává displej.
Nedlouho po představení nové vlajkové lodi od Applu nebo Samsungu se na internetu obvykle objeví informace, kolik stojí výroba takového zařízení. Tyto odhady pochopitelně nejsou zcela přesné, neboť vycházejí z předpokládaných cen použitých komponentů. Není divu, že se proti takovým spekulacím ohrazují dokonce i samotné společnosti. Přesto nám mohou poskytnou alespoň hrubý obrázek o tom, jakou cenu mají jednotlivé součástky a jejich zkompletování do výsledného produktu. Redaktoři webu TechInsights tímto způsobem prozkoumali novinku Galaxy S10+, kterou nejprve rozebrali do posledního šroubku. Potom vzali předpokládané ceny komponent z výrobního řetězce a vše sečetli.
 
 
Podle těchto odhadů by měla výroba 128GB verze Galaxy S10+ přijít na 420 dolarů (9 500 Kč). Na americkém trhu se potom smartphone prodává za 999 dolarů (22 600 Kč). Znamená to tedy, že Samsung má marži skoro 600 dolarů na každém prodaném kusu? Pochopitelně nikoliv, z marže musíme odečíst třeba nemalou investici do výzkumu a vývoje, distribuci, marže obchodníka a mnoho dalších proměnných. Konečnou částku se nikdy nedozvíme, ale můžeme alespoň srovnávat s Galaxy S9+. Ve srovnání se 64GB verzí loňského modelu vzrostla cena výroby o přibližně 40 dolarů. Zajímavý je také pohled na graf, který porovnává ceny jednotlivých komponentů.
 
Nejdražší na novém Galaxy S10+ je podle očekávání displej. AMOLED panel s úhlopříčkou 6,4 palce a výřezem Infinity-O by měl vyjít na skoro 87 dolarů. Nemalou položku představuje také procesor s modemy za více než 70 dolarů. Překvapí, že aktuální procesor Exynos 9820 yb měl být levnější než loňský Exynos 9810 použitý v Galaxy S9+. Poměrně draze vyjdou fotoaparáty, především trojice snímačů na zádech zařízení. Jen o pár dolarů levnější jsou paměti, tedy RAM a vnitřní úložiště. Otestování a sestavení komponentů vyjde na bezmála 35 dolarů a kryt, ve kterém jsou všechny součástky uloženy údajně stojí 29 dolarů.
 


reklama