www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Kolik stojí výroba Galaxy S10+? Podívejte se na odhad

Kolik stojí výroba Galaxy S10+? Podívejte se na odhad
, , aktualita
I letos se objevily odhady, kolik stojí komponenty a výroba nové vlajkové lodi od Samsungu. Web TechInsights rozebral Galaxy S10+ do posledního šroubku a zjistil, že výroba stojí o 40 dolarů více. Nejdražším komponentem zůstává displej.
K oblíbeným
reklama
Nedlouho po představení nové vlajkové lodi od Applu nebo Samsungu se na internetu obvykle objeví informace, kolik stojí výroba takového zařízení. Tyto odhady pochopitelně nejsou zcela přesné, neboť vycházejí z předpokládaných cen použitých komponentů. Není divu, že se proti takovým spekulacím ohrazují dokonce i samotné společnosti. Přesto nám mohou poskytnou alespoň hrubý obrázek o tom, jakou cenu mají jednotlivé součástky a jejich zkompletování do výsledného produktu. Redaktoři webu TechInsights tímto způsobem prozkoumali novinku Galaxy S10+, kterou nejprve rozebrali do posledního šroubku. Potom vzali předpokládané ceny komponent z výrobního řetězce a vše sečetli.
 
 
Podle těchto odhadů by měla výroba 128GB verze Galaxy S10+ přijít na 420 dolarů (9 500 Kč). Na americkém trhu se potom smartphone prodává za 999 dolarů (22 600 Kč). Znamená to tedy, že Samsung má marži skoro 600 dolarů na každém prodaném kusu? Pochopitelně nikoliv, z marže musíme odečíst třeba nemalou investici do výzkumu a vývoje, distribuci, marže obchodníka a mnoho dalších proměnných. Konečnou částku se nikdy nedozvíme, ale můžeme alespoň srovnávat s Galaxy S9+. Ve srovnání se 64GB verzí loňského modelu vzrostla cena výroby o přibližně 40 dolarů. Zajímavý je také pohled na graf, který porovnává ceny jednotlivých komponentů.
 
Nejdražší na novém Galaxy S10+ je podle očekávání displej. AMOLED panel s úhlopříčkou 6,4 palce a výřezem Infinity-O by měl vyjít na skoro 87 dolarů. Nemalou položku představuje také procesor s modemy za více než 70 dolarů. Překvapí, že aktuální procesor Exynos 9820 yb měl být levnější než loňský Exynos 9810 použitý v Galaxy S9+. Poměrně draze vyjdou fotoaparáty, především trojice snímačů na zádech zařízení. Jen o pár dolarů levnější jsou paměti, tedy RAM a vnitřní úložiště. Otestování a sestavení komponentů vyjde na bezmála 35 dolarů a kryt, ve kterém jsou všechny součástky uloženy údajně stojí 29 dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala