Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Klávesnice v HTC 10 začala zobrazovat reklamy, prý jde o chybu

17.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Některé uživatele smartphonu HTC překvapily nepřehlédnutelné reklamy, kterými začala otravovat výchozí klávesnice. Podle společnosti se ovšem jedna o chybu, kterou brzy odstraní aktualizace.
Reklamy jsou dnes všudypřítomné, a tak si jejich přítomnosti na internetových stránkách či v aplikacích mnohdy už ani nevšímáme. Nepřehlédnutelná je ovšem reklama, kterou začala zobrazovat virtuální klávesnice TouchPal předinstalovaná v telefonech značky HTC. Tuto změnu zaznamenali také někteří majitelé loňské vlajkové lodi HTC 10, kteří za svůj telefon utratili částky až okolo 20 tisíc korun. Přesto je jedna z předinstalovaných aplikací, bez které se navíc uživatel takřka neobejde, začala obtěžovat velmi výraznými reklamami. Jak je vidět na pořízeném screenshotu, pruh s inzercí se objevil hned nad klávesnicí, respektive nad místem, kde jsou zobrazovány různé předvolby a návrhy. I kvůli tomu klávesnice zabírala většinu obrazovky a na samotné textové pole či další obsah nezbylo mnoho místa.
 
 
Celý problém má však naštěstí jiné vysvětlení než takové, že jedna ze základních předinstalovaných aplikací v telefonech HTC bude uživatele obtěžovat reklamami. Taiwanský výrobce poměrně rychle zareagoval vyjádřením, ve kterém uvádí, že jde o chybu, na jejímž odstranění pracuje a pokusí se co nejdříve zjednat nápravu: „Z důvodu chyby někteří zákazníci HTC hlásí, že vidí reklamy na klávesnici svého telefonu. To rozhodně není zkušenost, kterou chceme, proto jsme okamžitě začali pracovat na opravě chyby a co možná nejrychlejším odstranění reklam.“
 
Pokud se vás daný problém nedotkl, nemusíte preventivně odinstalovávat výchozí klávesnici TouchPal a hledat alternativu, žádná invaze reklamy se na smartphony od HTC nechystá. Ukazuje to ovšem na úskalí, která mohou výrobcům zařízení i uživatelům přinést předinstalované aplikace třetích stran - nemají nad nimi totiž dostatečnou kontrolu. Velmi pravděpodobně se totiž nejedná přímo o chybu HTC, ale spíše o problém vývojářů klávesnice. HTC se před lety rozhodlo začít používat klávesnici TouchPal namísto vlastního řešení nebo známé klávesnice od Googlu. Uživatelé však samozřejmě mají možnost stáhnout si jakoukoliv jinou klávesnici z Google Play Store a nastavit ji jako primární, pokud by se jim TouchPal nelíbil.
 
reklama