www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Kiwi Browser přišel po nátlaku Googlu o YouTube na pozadí

Kiwi Browser přišel po nátlaku Googlu o YouTube na pozadí
, , aktualita
Oblíbený internetový prohlížeč Kiwi pro Android před pár dny zmizel z Google Play Store a vrátil se o několik dnů později. Důvodem byl tlak Googlu, kterému se nelíbilo, že prohlížeč umí přehrávat na pozadí videa z YouTube.
K oblíbeným
reklama
Kiwi je relativně mladý internetový prohlížeč pro Android, který si ovšem za přibližně rok fungování dokázal získat řadu fanoušků. Na jedné straně nabízí rychlost a kompatibilitu díky využívání jádra Chromium, ale k tomu přidává funkce, které Chromu a mnohdy i další konkurenci chybí. Patří mezi ně blokování reklam, notifikací a vyskakovacích oken, noční režim, vypnutí akcelerovaných mobilních stránek (AMP) nebo možnost přesunutí adresního řádku do spodní části obrazovky. Pro pokročilé uživatele je potom dostupných i několik opravdových specialit, jako je podpora některých rozšíření z desktopové verze Chromu. Všeobecně oblíbeným bonusem, kterým se mohl pochlubit Kiwi Browser, byla možnost přehrávání videí z YouTube na pozadí. Ale to se nedávno změnilo.
 
 
Android sice nabízí možnost přehrávání videí na pozadí, ale tuto možnost se Google snaží blokovat v případě své služby YouTube. Týká se to jak aplikace, tak internetových prohlížečů. Není přitom těžké odhadnout, že důvodem bude předplatné YouTube Premium, které jako jednu z výhod za měsíční poplatek nabízí právě možnost přehrávání videí na pozadí. Služba přitom není dostupná po celém světě, smůlu zatím mají i zájemci z České republiky. Přesto prohlížeč Kiwi začátkem května zmizel z Obchodu Play a záhy na to vývojáři oznámili, že důvodem byla právě jedna z funkcí, a to možnost přehrávání videí z YouTube na pozadí. Svůj boj ovšem nevzdali a hodlali s Googlem najít společné řešení. Vycházeli přitom z toho, že tato možnost je dostupná i v jiných prohlížečích, pokud uživatel aktivuje desktopovou verzi stránky.
 
K dohodě sice došlo, i když nejspíš ne takové, která by se líbila vývojářům a uživatelům prohlížeče Kiwi. Aplikace se totiž po pár dnech vrátila do Obchodu Play, ale bez možnosti přehrávat na pozadí videa z YouTube. Kiwi Browser tedy přišel o jednu ze zajímavých funkcí, ačkoliv řadu dalších si ponechal. Není jasné, zda se změna projeví až po aktualizaci, nebo není závislá na konkrétní verzi aplikace. V prvním případě by tak stačilo, aby uživatel neinstaloval novější verzi aplikace, i když toto řešení nelze doporučit, neboť by tak zároveň přišel o důležité bezpečnostní záplaty a nové funkce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala