www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Kiwi Browser přišel po nátlaku Googlu o YouTube na pozadí

Kiwi Browser přišel po nátlaku Googlu o YouTube na pozadí
, , aktualita
Oblíbený internetový prohlížeč Kiwi pro Android před pár dny zmizel z Google Play Store a vrátil se o několik dnů později. Důvodem byl tlak Googlu, kterému se nelíbilo, že prohlížeč umí přehrávat na pozadí videa z YouTube.
K oblíbeným
reklama
Kiwi je relativně mladý internetový prohlížeč pro Android, který si ovšem za přibližně rok fungování dokázal získat řadu fanoušků. Na jedné straně nabízí rychlost a kompatibilitu díky využívání jádra Chromium, ale k tomu přidává funkce, které Chromu a mnohdy i další konkurenci chybí. Patří mezi ně blokování reklam, notifikací a vyskakovacích oken, noční režim, vypnutí akcelerovaných mobilních stránek (AMP) nebo možnost přesunutí adresního řádku do spodní části obrazovky. Pro pokročilé uživatele je potom dostupných i několik opravdových specialit, jako je podpora některých rozšíření z desktopové verze Chromu. Všeobecně oblíbeným bonusem, kterým se mohl pochlubit Kiwi Browser, byla možnost přehrávání videí z YouTube na pozadí. Ale to se nedávno změnilo.
 
 
Android sice nabízí možnost přehrávání videí na pozadí, ale tuto možnost se Google snaží blokovat v případě své služby YouTube. Týká se to jak aplikace, tak internetových prohlížečů. Není přitom těžké odhadnout, že důvodem bude předplatné YouTube Premium, které jako jednu z výhod za měsíční poplatek nabízí právě možnost přehrávání videí na pozadí. Služba přitom není dostupná po celém světě, smůlu zatím mají i zájemci z České republiky. Přesto prohlížeč Kiwi začátkem května zmizel z Obchodu Play a záhy na to vývojáři oznámili, že důvodem byla právě jedna z funkcí, a to možnost přehrávání videí z YouTube na pozadí. Svůj boj ovšem nevzdali a hodlali s Googlem najít společné řešení. Vycházeli přitom z toho, že tato možnost je dostupná i v jiných prohlížečích, pokud uživatel aktivuje desktopovou verzi stránky.
 
K dohodě sice došlo, i když nejspíš ne takové, která by se líbila vývojářům a uživatelům prohlížeče Kiwi. Aplikace se totiž po pár dnech vrátila do Obchodu Play, ale bez možnosti přehrávat na pozadí videa z YouTube. Kiwi Browser tedy přišel o jednu ze zajímavých funkcí, ačkoliv řadu dalších si ponechal. Není jasné, zda se změna projeví až po aktualizaci, nebo není závislá na konkrétní verzi aplikace. V prvním případě by tak stačilo, aby uživatel neinstaloval novější verzi aplikace, i když toto řešení nelze doporučit, neboť by tak zároveň přišel o důležité bezpečnostní záplaty a nové funkce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala