www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Kiwi Browser přišel po nátlaku Googlu o YouTube na pozadí

Kiwi Browser přišel po nátlaku Googlu o YouTube na pozadí
, , aktualita
Oblíbený internetový prohlížeč Kiwi pro Android před pár dny zmizel z Google Play Store a vrátil se o několik dnů později. Důvodem byl tlak Googlu, kterému se nelíbilo, že prohlížeč umí přehrávat na pozadí videa z YouTube.
K oblíbeným
reklama
Kiwi je relativně mladý internetový prohlížeč pro Android, který si ovšem za přibližně rok fungování dokázal získat řadu fanoušků. Na jedné straně nabízí rychlost a kompatibilitu díky využívání jádra Chromium, ale k tomu přidává funkce, které Chromu a mnohdy i další konkurenci chybí. Patří mezi ně blokování reklam, notifikací a vyskakovacích oken, noční režim, vypnutí akcelerovaných mobilních stránek (AMP) nebo možnost přesunutí adresního řádku do spodní části obrazovky. Pro pokročilé uživatele je potom dostupných i několik opravdových specialit, jako je podpora některých rozšíření z desktopové verze Chromu. Všeobecně oblíbeným bonusem, kterým se mohl pochlubit Kiwi Browser, byla možnost přehrávání videí z YouTube na pozadí. Ale to se nedávno změnilo.
 
 
Android sice nabízí možnost přehrávání videí na pozadí, ale tuto možnost se Google snaží blokovat v případě své služby YouTube. Týká se to jak aplikace, tak internetových prohlížečů. Není přitom těžké odhadnout, že důvodem bude předplatné YouTube Premium, které jako jednu z výhod za měsíční poplatek nabízí právě možnost přehrávání videí na pozadí. Služba přitom není dostupná po celém světě, smůlu zatím mají i zájemci z České republiky. Přesto prohlížeč Kiwi začátkem května zmizel z Obchodu Play a záhy na to vývojáři oznámili, že důvodem byla právě jedna z funkcí, a to možnost přehrávání videí z YouTube na pozadí. Svůj boj ovšem nevzdali a hodlali s Googlem najít společné řešení. Vycházeli přitom z toho, že tato možnost je dostupná i v jiných prohlížečích, pokud uživatel aktivuje desktopovou verzi stránky.
 
K dohodě sice došlo, i když nejspíš ne takové, která by se líbila vývojářům a uživatelům prohlížeče Kiwi. Aplikace se totiž po pár dnech vrátila do Obchodu Play, ale bez možnosti přehrávat na pozadí videa z YouTube. Kiwi Browser tedy přišel o jednu ze zajímavých funkcí, ačkoliv řadu dalších si ponechal. Není jasné, zda se změna projeví až po aktualizaci, nebo není závislá na konkrétní verzi aplikace. V prvním případě by tak stačilo, aby uživatel neinstaloval novější verzi aplikace, i když toto řešení nelze doporučit, neboť by tak zároveň přišel o důležité bezpečnostní záplaty a nové funkce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik