www.svetmobilne.cz
>
>
>

Kingston oznámil 2TB USB flash disk, vejde se na něj celý HDD

Kingston oznámil 2TB USB flash disk, vejde se na něj celý HDD
, , aktualita
Potřebujete čas od času přenášet velké objemy dat mezi více zařízeními? Kingston oznámil USB flash disk DataTraveler Ultimate GT, který bude nabízen s 1TB a dokonce také 2TB kapacitou. Před poškozením je paměť chráněna schránkou ze zinkové slitiny.
K oblíbeným
reklama
Před čtyřmi lety představil Kingston svůj první 1TB flash disk, letos zvyšuje laťku dokonce na dvojnásobek. V rámci veletrhu CES 2017 v Las Vegas oznámil legendární americký výrobce model DataTraveler Ultimate GT, který se chlubí kapacitou 2 TB. Nebude tedy problém na něj uložit až sedmdesát hodin videí ve 4K rozlišení, ale také celý obsah vašeho harddisku. A možná i dvou nebo tří. Flash disk se tak může hodit pro přenos dat z jednoho počítače do druhého, nebo jejich zálohování. Přesto by asi jen málokdo našel pro tak vysokou kapacitu smysluplné využití, většina z nás si patrně vystačí s „flashkami“ s kapacitou v řádech jednotek či desítek gigabajtů. V nabídce bude mít Kingston také o trochu konvenčnější variantu s 1 TB.

DataTraveler Ultimate GT je s rozměry 72 x 26,94 x 21 mm větší než běžné USB flash disky, kterých se vám doma jistě několik válí, ale přesto se pohodlně vejde například do kapsy. Podporováno je rozhraní USB 3.1 Gen. 1, které nabízí vyšší rychlost přenosu dat než předchozí verze standardu. Výrobce použil pouzdro ze zinkové slitiny, které flash disk chrání v případě pádu. Kingston DataTraveler Ultimate GT se začne prodávat během února, standardem bude pětiletá záruka. Cena zatím oznámena nebyla, ale už nyní je jasné, že o nic levného nepůjde. Kingston v současné době nabízí na českém trhu 1TB flash disk za částku přesahující 20 tisíc korun, v případě nových modelů to bude jistě ještě více.
  • Technické parametry Kingston DataTraveler Ultimate GT:
  • Kapacita: 1 TB / 2 TB
  • Rychlost: USB 3.1 Gen. 1
  • Rozměry: 72 mm x 26,94 mm x 21 mm
  • Provozní teplota: -25°C až 60°C
  • Teplota pro skladování: -40°C to 85°C
  • Záruka: 5 let s technickou podporou zdarma
  • Kompatibilita: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS v.10.9.x+, Linux v.2.6.x+, Chrome OS

Zdroj: Tisková zpráva
reklama
Nejnovější články
Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude
Samsung DeX umožňuje uživatelům rozjet v podstatě klasické PC pomocí telefonu. Stačí příslušná konzole nebo kabel, potřebné periferie a máme tu počítač. Od Androidu 10 už ale nebude podporován Linux.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
20.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře