Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

KingSing W8: první tablet s Windows 8 pod 100 USD

28.7.2014, Jan Vítek, aktualita
Tablety vybavené operačním systémem Windows 8.1 stále nemohou svou cenou konkurovat levným tabletům s Androidem, ovšem to by nemuselo trvat dlouho. KingSing W8 s Intel Bay Trail totiž atakuje hranici 100 USD.
Tablet KingSing W8 má tedy jako první moderní Wintel prolomit cenovou hranici 100 amerických dolarů, což se shodou okolností dozvídáme nedlouho poté, co se objevila zpráva o HP Pavilion 10z. Jde o levný netbook, který je vybaven procesorem AMD Mullins a jedná se o slušnou konkurenci se systémem Windows 8.1 with Bing pro Chromebooky.

KingSing W8 je zase jasnou konkurenci pro levné tablety s Androidem. Jeho výrobce není na našem trhu zrovna renomovanou firmou. Jde o čínského výrobce, který již má své zkušenosti s výrobou telefonů s OS Android. Nyní se ale zaměřil na tablety a OS Windows, přičemž jeho model W8 nabídne 8" obrazovku IPS s rozlišením 1280 x 800 a dotykovou vrstvou.

Výkon poskytne čtyřjádrový procesor Intel Bay Trail-T na 1,8 GHz, který má k dispozici 1 GB DDR3L RAM, 16 GB paměti pro data plus slot pro kartu SDHC či SDXC. Dále tu máme přední a zadní 2Mpix kameru, nejspíše volitelné rozhraní 3G (WCDMA/EVDO/TD-SCDMA), pak Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, micro USB pro data i dobíjení a HDMI. Baterie s kapacitou 4500mAh poskytne energii pro 6 až 8 hodin práce a celkové rozměry tabletu jsou 208 x 123 x 10 mm. Až na kamery a základní 1 GB RAM jde tedy o slušné specifikace a otázkou pak ještě je kvalita provedení.

Konkurence, například v podobě firmy Toshiba, pak nabízí tablety Encore 2. Nejlevnější model má také 1 GB RAM, ale 32 GB paměti, ovšem za cenu 200 USD. Otázkou je, zda se KingSing W8 vůbec dostane na jiný než čínský trh, nicméně nehledě na to je jasná jedna věc - tablety s Windows 8 a Intel Bay Trail mohou být ještě výrazně levnější než ty, které jsou aktuálně na trhu.

Zdroj: Hexus.net
reklama