Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kimera Automobili EVO37: restomod legendární Lancie 037

24.5.2021, Milan Šurkala, aktualita
Italská společnost Kimera Automobili připravila restomod legendárního vozu Lancia 037. Přepracovaná verze nabídne čtyřválec s velmi vysokým výkonem 377 kW, který posílá točivý moment na zadní kola.
V dnešní době jsou hodně populární restomody, kdy se vezme starý vůz a místo toho, aby se udržel ve stavu veterána, upraví se moderní technikou. I proto je tento fenomén dosti kontroverzní. Ne každý je nadšený z toho, že se původně dobře udržovaný veterán změní na modernější, ale nepůvodní auto. Italská společnost Kimera Automobili si vzala do parády legendární Lancii 037, vůz známý z 80. let a Skupiny B, kterou později zrušili kvůli velkému množství smrtelných incidentů.
 
Kimera Automobili EVO37
 
Kimera EVO37 je o trochu delší než originál, dostal také např. LED světla. Karoserie je nyní z uhlíkových vláken místo skelných. Čtyřválec s objemem 2,1 litru přepracoval Claudio Lombardi, inženýr z Lancie. Motor má nyní turbodmychadlo, výkon 505 koní (371 kW) a točivý moment 550 Nm. Ten stále putuje na zadní kola přes manuální převodovku. O zastavení se pak na přání mohou postarat keramické brzdy Brembo.
 
Kimera Automobili EVO37
 
Celkem se počítá s úpravou 37 vozů, každý za cenu 480 tisíc EUR (12,2 mil. Kč). Z tohoto množství je už objednáno 11 úprav. Oficiální představení proběhne v září na Goodwood Festival of Speed.
 
Kimera Automobili EVO37
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama