www.svetmobilne.cz
>
>

Kimera Automobili EVO37: restomod legendární Lancie 037

Kimera Automobili EVO37: restomod legendární Lancie 037
, , aktualita
Italská společnost Kimera Automobili připravila restomod legendárního vozu Lancia 037. Přepracovaná verze nabídne čtyřválec s velmi vysokým výkonem 377 kW, který posílá točivý moment na zadní kola.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době jsou hodně populární restomody, kdy se vezme starý vůz a místo toho, aby se udržel ve stavu veterána, upraví se moderní technikou. I proto je tento fenomén dosti kontroverzní. Ne každý je nadšený z toho, že se původně dobře udržovaný veterán změní na modernější, ale nepůvodní auto. Italská společnost Kimera Automobili si vzala do parády legendární Lancii 037, vůz známý z 80. let a Skupiny B, kterou později zrušili kvůli velkému množství smrtelných incidentů.
 
Kimera Automobili EVO37
 
Kimera EVO37 je o trochu delší než originál, dostal také např. LED světla. Karoserie je nyní z uhlíkových vláken místo skelných. Čtyřválec s objemem 2,1 litru přepracoval Claudio Lombardi, inženýr z Lancie. Motor má nyní turbodmychadlo, výkon 505 koní (371 kW) a točivý moment 550 Nm. Ten stále putuje na zadní kola přes manuální převodovku. O zastavení se pak na přání mohou postarat keramické brzdy Brembo.
 
Kimera Automobili EVO37
 
Celkem se počítá s úpravou 37 vozů, každý za cenu 480 tisíc EUR (12,2 mil. Kč). Z tohoto množství je už objednáno 11 úprav. Oficiální představení proběhne v září na Goodwood Festival of Speed.
 
Kimera Automobili EVO37
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala