Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Karma oznámila elektromobil Revero GTE na příští rok

19.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Počátkem příštího roku se na trhu objeví nový elektromobil z dílen společnosti Karma Automotive. Půjde o elektrický sedan Revero GTE, který později dostane dojezd až 400 mil (640 km) na jedno nabití.
I když byly vozy Fisker jedněmi z těch více probíraných v počátcích elektromobility, ve skutečnosti o elektromobily nešlo a byla to jen hybridní vozidla (resp. EV s extenderem). Nyní jsou známy pod značkou Karma a na jaře roku 2021 se objeví první čistě elektrický vůz značky. Bude se jmenovat Revero GTE, postaven bude na E-Flex Platform a k dispozici bude ve dvou variantách s dojezdem 200 mil (320 km) nebo 300 mil (480 km). Později, koncem roku 2021, se dokonce objeví varianta, která má na jedno nabití ujet 400 mil (cca 640 km).
 
Karma Revero GTE
 
Vozy Karma Revero GTE budou mít NMC (Nickel Manganese Cobalt) Li-Ion akumulátor, přičemž základní verze nabídne 75 kWh, střední pak 100 kWh. U varianty s nejvyšším dojezdem tuto hodnotu zatím neznáme, patrně bude někde okolo 125-140 kWh. Podporováno bude rychlé 150kW DC nabíjení, které by mělo zajistit nabití 80 % akumulátoru za 30 minut. Kdo bude chtít, může využít i mnohem pomalejší 11kW AC nabíjení např. přes noc.
 
Karma Revero GTE
 
Revero GTE má zrychlit z 0 na 60 mph (96 km/h) za 3,9 sekundy a nabízet má i vektorování točivého momentu. Výroba bude probíhat v Moreno Valley v Kalifornii. Na jaře 2021 bude k dispozici jen pro USA, na podzim téhož roku se pak dočká i Evropa a Čína.
 
Karma Revero GTE
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama