www.svetmobilne.cz
>
>

Karma oznámila elektromobil Revero GTE na příští rok

Karma oznámila elektromobil Revero GTE na příští rok
, , aktualita
Počátkem příštího roku se na trhu objeví nový elektromobil z dílen společnosti Karma Automotive. Půjde o elektrický sedan Revero GTE, který později dostane dojezd až 400 mil (640 km) na jedno nabití.
K oblíbeným
reklama
I když byly vozy Fisker jedněmi z těch více probíraných v počátcích elektromobility, ve skutečnosti o elektromobily nešlo a byla to jen hybridní vozidla (resp. EV s extenderem). Nyní jsou známy pod značkou Karma a na jaře roku 2021 se objeví první čistě elektrický vůz značky. Bude se jmenovat Revero GTE, postaven bude na E-Flex Platform a k dispozici bude ve dvou variantách s dojezdem 200 mil (320 km) nebo 300 mil (480 km). Později, koncem roku 2021, se dokonce objeví varianta, která má na jedno nabití ujet 400 mil (cca 640 km).
 
Karma Revero GTE
 
Vozy Karma Revero GTE budou mít NMC (Nickel Manganese Cobalt) Li-Ion akumulátor, přičemž základní verze nabídne 75 kWh, střední pak 100 kWh. U varianty s nejvyšším dojezdem tuto hodnotu zatím neznáme, patrně bude někde okolo 125-140 kWh. Podporováno bude rychlé 150kW DC nabíjení, které by mělo zajistit nabití 80 % akumulátoru za 30 minut. Kdo bude chtít, může využít i mnohem pomalejší 11kW AC nabíjení např. přes noc.
 
Karma Revero GTE
 
Revero GTE má zrychlit z 0 na 60 mph (96 km/h) za 3,9 sekundy a nabízet má i vektorování točivého momentu. Výroba bude probíhat v Moreno Valley v Kalifornii. Na jaře 2021 bude k dispozici jen pro USA, na podzim téhož roku se pak dočká i Evropa a Čína.
 
Karma Revero GTE
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti
Na Taiwanu se stala další dopravní nehoda, za kterou údajně může selhání umělé inteligence. Má jít o náraz elektromobilu Tesla Model 3 do převráceného nákladního auta na dálnici ve vysoké rychlosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV
Izraelský startup ElectReon začne s budováním několika silnic pro elektromobily. Ty budou elektřinou poháněné vozy nabíjet pomocí indukce. Stavba nových silnic by měla pokračovat v Švédsku a být zahájena v Tel Avivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8 Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8
Lego představilo další stavebnici řady Technic, která zobrazuje některé z legendárních nebo jinak zajímavých aut. Tentokrát je to Lamborghini Sián FKP 37, které má i pohyblivé písty a funkční 8stupňovou převodovku.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala