www.svetmobilne.cz
>
>

Karma oznámila elektromobil Revero GTE na příští rok

Karma oznámila elektromobil Revero GTE na příští rok
, , aktualita
Počátkem příštího roku se na trhu objeví nový elektromobil z dílen společnosti Karma Automotive. Půjde o elektrický sedan Revero GTE, který později dostane dojezd až 400 mil (640 km) na jedno nabití.
K oblíbeným
reklama
I když byly vozy Fisker jedněmi z těch více probíraných v počátcích elektromobility, ve skutečnosti o elektromobily nešlo a byla to jen hybridní vozidla (resp. EV s extenderem). Nyní jsou známy pod značkou Karma a na jaře roku 2021 se objeví první čistě elektrický vůz značky. Bude se jmenovat Revero GTE, postaven bude na E-Flex Platform a k dispozici bude ve dvou variantách s dojezdem 200 mil (320 km) nebo 300 mil (480 km). Později, koncem roku 2021, se dokonce objeví varianta, která má na jedno nabití ujet 400 mil (cca 640 km).
 
Karma Revero GTE
 
Vozy Karma Revero GTE budou mít NMC (Nickel Manganese Cobalt) Li-Ion akumulátor, přičemž základní verze nabídne 75 kWh, střední pak 100 kWh. U varianty s nejvyšším dojezdem tuto hodnotu zatím neznáme, patrně bude někde okolo 125-140 kWh. Podporováno bude rychlé 150kW DC nabíjení, které by mělo zajistit nabití 80 % akumulátoru za 30 minut. Kdo bude chtít, může využít i mnohem pomalejší 11kW AC nabíjení např. přes noc.
 
Karma Revero GTE
 
Revero GTE má zrychlit z 0 na 60 mph (96 km/h) za 3,9 sekundy a nabízet má i vektorování točivého momentu. Výroba bude probíhat v Moreno Valley v Kalifornii. Na jaře 2021 bude k dispozici jen pro USA, na podzim téhož roku se pak dočká i Evropa a Čína.
 
Karma Revero GTE
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus VivoBook Flip 14: první notebook s "discrete" grafikou Intel Xe Max Asus VivoBook Flip 14: první notebook s "discrete" grafikou Intel Xe Max
Poslední dobou se hodně mluví o nových grafických kartách Intelu, modelech Xe. Nejde už o hudbu vzdálené budoucnosti, grafika Intel Xe Max se totiž objevila už i v prvních noteboocích. Obsahuje ji např. Asus VivoBook Flip 14.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře