www.svetmobilne.cz
>
>

Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty

Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
, , aktualita
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
K oblíbeným
reklama
Austrálie není příliš jednoduchým místem na život. Vedle veder a jedovatých zvířat tu máme i přísné zákony a vysoké pokuty za jejich porušení. Porušování silničních předpisů znamená pokuty v přepočtu v řádech desítek tisíc Kč a podobně je tomu i v případě trestů za porušení karantény v dnešní koronavirové pandemii. Lidé se nesmí jen tak toulat venku, což platí i pro jízdy autem. Jen v Queenslandu bylo za minulý týden takto uděleno 139 pokut, přičemž jejich výše začíná na $1000 (1540 Kč), ve Viktorii stihli až 108 pokut za pouhých 24 hodin, Nový Jižní Wales pak 85 během víkendu. Nezáleží na tom, že je člověk ve voze a nevyleze z něj ani ven. Pokud není nějaký důležitý důvod pro jízdu, následuje pokuta.
 
Australské policejní auto
ilustrační foto, autor: Simon Yeo [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Policie se však nechala slyšet, že nebude pokutovat jízdu např. do prázdninových domků přes jarní prázdniny, výrazně ale doporučuje, aby lidé nikam nejezdili a zůstali doma. Jedním z nejvíce přetřásaných případů pokuty byl pro 17letou Hunter Reynolds a její matku Sharee, která ji učila řídit (v Austrálii může rodič učit řídit své děti). Nechtěly nikde zastavovat ani vystupovat, jenže ani tyto jízdy nepatří mezi ty povolené, a tak si odnesly pokutu ve výši 1652 AUD (v přepočtu cca 25.400 Kč). V Novém Jižním Walesu dostal pár 2000 AUD za stání na krajnici a takto bychom mohli pokračovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala