Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty

8.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Austrálie není příliš jednoduchým místem na život. Vedle veder a jedovatých zvířat tu máme i přísné zákony a vysoké pokuty za jejich porušení. Porušování silničních předpisů znamená pokuty v přepočtu v řádech desítek tisíc Kč a podobně je tomu i v případě trestů za porušení karantény v dnešní koronavirové pandemii. Lidé se nesmí jen tak toulat venku, což platí i pro jízdy autem. Jen v Queenslandu bylo za minulý týden takto uděleno 139 pokut, přičemž jejich výše začíná na $1000 (1540 Kč), ve Viktorii stihli až 108 pokut za pouhých 24 hodin, Nový Jižní Wales pak 85 během víkendu. Nezáleží na tom, že je člověk ve voze a nevyleze z něj ani ven. Pokud není nějaký důležitý důvod pro jízdu, následuje pokuta.
 
Australské policejní auto
ilustrační foto, autor: Simon Yeo [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Policie se však nechala slyšet, že nebude pokutovat jízdu např. do prázdninových domků přes jarní prázdniny, výrazně ale doporučuje, aby lidé nikam nejezdili a zůstali doma. Jedním z nejvíce přetřásaných případů pokuty byl pro 17letou Hunter Reynolds a její matku Sharee, která ji učila řídit (v Austrálii může rodič učit řídit své děti). Nechtěly nikde zastavovat ani vystupovat, jenže ani tyto jízdy nepatří mezi ty povolené, a tak si odnesly pokutu ve výši 1652 AUD (v přepočtu cca 25.400 Kč). V Novém Jižním Walesu dostal pár 2000 AUD za stání na krajnici a takto bychom mohli pokračovat.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama