www.svetmobilne.cz
>
>

Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty

Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
, , aktualita
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
K oblíbeným
reklama
Austrálie není příliš jednoduchým místem na život. Vedle veder a jedovatých zvířat tu máme i přísné zákony a vysoké pokuty za jejich porušení. Porušování silničních předpisů znamená pokuty v přepočtu v řádech desítek tisíc Kč a podobně je tomu i v případě trestů za porušení karantény v dnešní koronavirové pandemii. Lidé se nesmí jen tak toulat venku, což platí i pro jízdy autem. Jen v Queenslandu bylo za minulý týden takto uděleno 139 pokut, přičemž jejich výše začíná na $1000 (1540 Kč), ve Viktorii stihli až 108 pokut za pouhých 24 hodin, Nový Jižní Wales pak 85 během víkendu. Nezáleží na tom, že je člověk ve voze a nevyleze z něj ani ven. Pokud není nějaký důležitý důvod pro jízdu, následuje pokuta.
 
Australské policejní auto
ilustrační foto, autor: Simon Yeo [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Policie se však nechala slyšet, že nebude pokutovat jízdu např. do prázdninových domků přes jarní prázdniny, výrazně ale doporučuje, aby lidé nikam nejezdili a zůstali doma. Jedním z nejvíce přetřásaných případů pokuty byl pro 17letou Hunter Reynolds a její matku Sharee, která ji učila řídit (v Austrálii může rodič učit řídit své děti). Nechtěly nikde zastavovat ani vystupovat, jenže ani tyto jízdy nepatří mezi ty povolené, a tak si odnesly pokutu ve výši 1652 AUD (v přepočtu cca 25.400 Kč). V Novém Jižním Walesu dostal pár 2000 AUD za stání na krajnici a takto bychom mohli pokračovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář