Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kangaroo Notebook využívá vyměnitelné moduly v podobě mini PC

16.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Americká společnost InFocus oznámila nový notebook skládající se ze dvou částí – základny s displejem a miniaturního počítače, který se do ní vkládá. Toto řešení má umožnit oddělit pracovní a soukromý život.
Kangaroo Notebook využívá částečně modulární konstrukci, avšak nikoliv kvůli možnosti jednoduché opravy nebo upgradu. Cílem je nahradit více notebooků, například služební a soukromý, jedním. Tedy abychom byli přesnější, jedním notebookovým dokem se dvěma vyměnitelnými počítači. Stejně tak může více členů domácnosti používat jeden notebook, přitom mít každý vlastní operační systém Windows 10 se svými daty. Zařízení se skládá ze základny, jakéhosi doku, který obsahuje 11,6“ displej o rozlišení 1366 x 768 obrazových bodů, klávesnici, touchpad, čtečku paměťových karet, 1Mpx webkameru, reproduktory, mikrofon, 37Wh baterii s výdrží okolo pěti hodin provozu a veškeré porty, konkrétně USB 3.0, USB 2.0 a 3,5mm audio jack.

Celý dok je ovšem k ničemu, dokud do něj uživatel nevloží mini PC obsahující nepostradatelné komponenty. Výrobce cílí především na méně náročnou klientelu, proto počítač disponuje jen čtyřjádrovým procesorem Intel Intel Atom x5-Z8350 na platformě Cherry Trail, 2GB RAM a 32GB interním úložištěm, které obsahuje předinstalovaný operační systém Windows 10. Chybět samozřejmě nesmí modem pro bezdrátovou konektivitu, který podporuje Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Použití low-endových komponentů ovšem umožnilo dosáhnout poměrně sympatické ceny 300 dolarů, v přepočtu 7 200 Kč bez DPH. za tuto částku získá zájemce základní sadu, která obsahuje jednu notebookovou základnu a dva minipočítače s Windows 10.

Nutno ovšem podotknout, že mini PC nelze (tedy alespoň bez dodatečných uprav) používat samostatně, protože postrádá porty USB či HDMI. Kangaroo Notebook je přesto zajímavým nápadem, který nejspíš uspěje jen u velmi specifické skupiny uživatelů.

Zdroj; Liliputing.com
reklama