Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

JXD S192k: herní konzole v podobě tabletu s Androidem

11.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská společnost JXD představila novou verzi své mobilní herní konzole. Změny se odehrály především uvnitř, kde už nenalezneme procesor Nvidia Tegra K1. Také došlo ke zdvojnásobení velikosti operační paměti.
Může být tablet s Androidem ideálním zařízením pro hraní her? Podle čínského výrobce JXD ano, pokud je k tomuto účelu přizpůsoben. Před dvěma lety tak vznikl model Singularity S192, kříženec handheldu a tabletu. Nyní přichází nástupce, který reaguje na vývoj hardwaru. A jelikož Nvidia zanevřela na výrobu procesorů pro mobilní zařízení, musela společnost JXD hledat náhradu. Samotný design konzole se ovšem nezměnil. JXD S192k vypadá jako sedmipalcový tablet s přidanými ovládacími prvky, jako jsou joysticky, čtyřsměrné tlačítko apod. I tvar zařízení usnadňuje jeho držení v ruce, ale zároveň způsobuje, že pro jiné účely než hraní her bude tablet působit spíše těžkopádně.

 
Vzhledem k použití univerzálního operačního systému Android (konkrétní verze nebyla specifikována) je však možné konzoli používat také k prohlížení internetu, komunikaci s přáteli, přehrávání videí nebo práci s dokumenty, jen to nebude tak pohodlné jako hraní her. Ve výbavě zůstal 7" dotykový displej s rozlišením 1920 x1200 obrazových bodů, ale k již zmiňované změně došlo v případě procesoru. Nově je použit čtyřjádrový Rockchip RK3288 na frekvenci až 1,8 GHz, který sice není výkonnější než Nvidia Tegra K1, ale je stále dostupný. Zatímco přínost této změny je dost diskutabilní, zvýšení velikosti operační paměti ze 2 GB na 4 GB je v tomto případě jistě pozitivním krokem. Kapacita interního úložiště se zastavila na 64 GB, pokud by to ovšem uživateli nestačilo, může využít maximálně 128GB micro SD kartu pro další rozšíření.
 
K dispozici je dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth nebo HDMI výstup, který umožňuje si vychutnat hry také na televizní obrazovce. A nesmí chybět ani dostatečná nabídka senzorů, které usnadňují ovládání her. Pochvalu si zaslouží rovněž stereo reproduktory nebo baterie o kapacitě 10 000 mAh, která podle oficiálních údajů umožňuje dosáhnout výdrže až deset hodin hraní. Herní tablet, nebo chcete-li herní konzoli JXD S192k lze předobjednávat v různých čínských internetových obchodech. Cena se pohybuje okolo 360 dolarů, v přepočtu více než 8 400 Kč bez DPH. Za nižší cenu lze přitom získat velmi soldní tablet s Androidem či domácí herní konzoli jako PlayStation 4 či Xbox One S.
 
reklama