Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jide a Acer mají nová zařízení s Remix OS

16.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nepatří podle vás Android na počítače? Tvůrci systému Remix OS mají opačný názor a představili dokonce další generaci zařízení na své platformě. Přidal se k nim také Acer, který oznámil malý notebook s Remix OS.
Pokud jste ještě neslyšeli o projektu Remix OS, tak vězte, že se jedná o upravený Android, aby byl spustitelný a hlavně prakticky použitelný na počítačích. Systém si může zdarma stáhnout a nainstalovat každý na svůj počítač (jak na to se dozvíte v našem návodu), ale existují také zařízení, která jsou dodávána už s předinstalovaným Remix OS. Společnost Jide, která je tvůrcem tohoto operačního systému, má dokonce v nabídce celou řadu různých zařízení na své vlastní platformě, ale postupně se přidávají i další výrobci.
Remix Pro


Začněme ovšem novinkami přímo od Jide. Společnost oznámila tablet Remix Pro, který navazuje na loňský Remix Ultra. I v tomto případě se jedná o konvertibl, který je možné díky klávesnici se stojánkem používat ve vícero režimech. Ve výbavě nalezneme 12“ dotykový displej o rozlišení 2160 x 1440 pixelů, osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 652, 3GB RAM nebo 32GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Dále nechybí dvojice fotoaparátů (8MPx zadní a 5MPx přední), baterie o kapacitě 9 000 mAh ani podpora dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac.

To vše v elegantním těle o tloušťce 6,9 mm a hmotnosti 635 gramů bez klávesnice. Remix Pro je navíc prvním zařízením, které podporuje Remix OS 3 založený na Androidu 6.0 Marshmallow. Samozřejmostí je možnost spouštění aplikace přes celou obrazovku nebo v malých oknech, která lze přesouvat a měnit jim velikost jako ve Windows. Systém od Microsoftu může Remix OS připomínat také dolní stavovou lištou, plochou s ikonami nebo obdobou nabídky Start, kde uživatel nalezne zástupce všech nainstalovaných aplikací.


Dále byla rozšířena řada all-in-one počítačů AOC Mars, která rovněž běží na platformě Remix OS. Kromě v květnu představené 24“ varianty chce výrobce nabídnout i modely s 22“ a 32“ obrazovkou. Ve všech případech se jedná o panely s Full HD rozlišením. Počítače zůstanou poháněny čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905 a 2GB RAM, úložiště bude mít velikost 16 GB nebo 64 GB.

Novinkou je také druhá generace miniaturního počítače Remix Mini, který chce Jide nabídnout ostatním výrobcům, aby na něj mohli dát své logo a prodávat jej pod vlastní značkou. V útrobách této malé krabičky nalezneme osmijádrový procesor Rockchip RK3368, až 2GB RAM a 16GB úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. O konektivitu se stará Wi-Fi, Bluetooth a porty USB, HDMI a Ethernet.

Remix OS navíc našel zastání i u jednoho velkého světového výrobce počítačů. Jedná se o Acer, který chce nabídnout speciální verzi svého notebooku Aspire ES1-131. Od standardního modelu by se neměl po hardwarové stránce nijak zvlášť lišit, jen budou Windows 10 nahrazeny Remix OS. K dispozici tedy bude 11,6“ displej o rozlišení 1366 x 768 pixelů, čtyřjádrový procesor Intel Celeron N3150 (Braswell), 4GB RAM a 500GB HDD. Výrobce tuto novinku považuje za koncept, který bude nabízen v omezeném množství a pouze na čínském trhu.

Horší to bude i s dostupností ostatních zařízení od Jide. I ta jsou totiž určena primárně pro Čínu, i když se společnost bude možná snažit je nabídnout na dalších světových trzích. Minimálně druhou generaci desktopu Remix Mini by mohla být k dostání i u nás.

Zdroj: Liliputing.com
reklama