www.svetmobilne.cz
>
>

Jeep představuje plug-in hybridy Renegade a Compass

Jeep představuje plug-in hybridy Renegade a Compass
, , aktualita
Jeep je další automobilkou, která rozšiřuje nabídku svých vozů o modely s plug-in hybridním pohonem. Tentokrát se dostalo na SUV vozy Renegade a Compass. Ty mohou dávat kombinovaný výkon až 240 koní.
K oblíbeným
reklama
V nabídce vozů automobilky Jeep se objeví dva nové plug-in hybridy. Jde modely Renegade PHEV a Compass PHEV. Díky větším akumulátorům než u standardních hybridů a možnosti nabíjení ze zásuvky tak vozy mohou jezdit i desítky kilometrů na elektřinu, než se spustí spalovací motor. Tím je zde nový 1,3litrový přeplňovaný benzínový čtyřválec.
 
Jeep Renegade PHEV
 
Akumulátor o blíže neurčené velikosti zvládá až 50 km elektrického dojezdu a maximálně lze takto jet rychlostí až 130 km/h. Pro vyšší rychlosti se už do hry vždy zapojuje spalovací motor. V případě Renegade PHEV může kombinovaný výkon soustavy činit 190 koní (140 kW) až 240 koní (177 kW). Compass PHEV pak nabídne 240 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h by se mělo odehrát za zhruba 7 sekund.
 
Jeep Compass PHEV
 
Jeep díky rozumnému elektrickému dojezdu slibuje také velmi nízké emise pod 50 g CO2/km (cca 2,1 l/100 km). V praxi se to ale pochopitelně může lišit. Kdo bude jezdit mnoho delších tras přes 50 km se bude pochopitelně pohybovat hodně nad touto hranicí, kdo se naopak bude velmi často pohybovat jen "okolo komína", může jezdit i za méně.
 
Oba dva vozy nabízí pohon všech čtyř kol eAWD. Ten je ale řešen tak, že jsou přední kola poháněna spalovacím motorem, zatímco zadní kola pohání elektromotor. Mezi nápravami tak není třeba táhnout mechanickou vazbu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala