Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jeep představuje plug-in hybridy Renegade a Compass

9.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Jeep je další automobilkou, která rozšiřuje nabídku svých vozů o modely s plug-in hybridním pohonem. Tentokrát se dostalo na SUV vozy Renegade a Compass. Ty mohou dávat kombinovaný výkon až 240 koní.
V nabídce vozů automobilky Jeep se objeví dva nové plug-in hybridy. Jde modely Renegade PHEV a Compass PHEV. Díky větším akumulátorům než u standardních hybridů a možnosti nabíjení ze zásuvky tak vozy mohou jezdit i desítky kilometrů na elektřinu, než se spustí spalovací motor. Tím je zde nový 1,3litrový přeplňovaný benzínový čtyřválec.
 
Jeep Renegade PHEV
 
Akumulátor o blíže neurčené velikosti zvládá až 50 km elektrického dojezdu a maximálně lze takto jet rychlostí až 130 km/h. Pro vyšší rychlosti se už do hry vždy zapojuje spalovací motor. V případě Renegade PHEV může kombinovaný výkon soustavy činit 190 koní (140 kW) až 240 koní (177 kW). Compass PHEV pak nabídne 240 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h by se mělo odehrát za zhruba 7 sekund.
 
Jeep Compass PHEV
 
Jeep díky rozumnému elektrickému dojezdu slibuje také velmi nízké emise pod 50 g CO2/km (cca 2,1 l/100 km). V praxi se to ale pochopitelně může lišit. Kdo bude jezdit mnoho delších tras přes 50 km se bude pochopitelně pohybovat hodně nad touto hranicí, kdo se naopak bude velmi často pohybovat jen "okolo komína", může jezdit i za méně.
 
Oba dva vozy nabízí pohon všech čtyř kol eAWD. Ten je ale řešen tak, že jsou přední kola poháněna spalovacím motorem, zatímco zadní kola pohání elektromotor. Mezi nápravami tak není třeba táhnout mechanickou vazbu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama