www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD

Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
, , aktualita
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
K oblíbeným
reklama
Až nezvykle teplé počasí posledních dnů je jako stvořené k jarním výletům. Pokud se vám zachtělo objevovat krásy naší vlasti, můžete k dopravě využít železnici.  A právě v takovém případě může být skvělým pomocníkem nový portál Vlakem na výlet, který nedávno spustily České dráhy. A jako fanoušky smartphonů nás bude zajímat hlavně stejnojmenná mobilní aplikace. V databází se nyní nachází více než 600 tipů z celé České republiky, které můžete filtrovat podle regionů nebo podle cílové skupiny. Na své si tak přijdou rodiny s dětmi, mladí lidé, turisté, fnebo třeba gurmáni, kteří mají výlet spojeným s netradičními gastronomickými zážitky. Fandové železnice zase ocení termíny historických jízd, zajímavá muzea nebo romantické tratě.
 
 
 
V neposlední řadě můžete vyhledávat podle data výletu, takže vám neunikne žádná zajímavá akce, která je dobře dostupná vlakem. Po otevření výletu uvidíte jeho popis, fotografie a základní informace, jako je obtížnost, délka nebo časová náročnost. Nechybí mapa výletu, výškový profil trasy nebo hodnocení uživatelů, kteří výlet absolvovali před vámi. Pomocí vyhledávače si potom rovnou můžete najít vlakové spojení. Pokud po železnici cestujete častěji, můžete za absolvování výletů sbírat ČD Body, které následně vyměníte za jízdenky na vlak nebo jiné bonusy.
 
Aplikace funguje také jako interaktivní průvodce, který vám ukáže trasu na mapě a bude vám poskytovat informace o jednotlivých stanovištích. Proto si jednotlivé výlety můžete stáhnout do telefonu ještě než vyrazíte, aby aplikace fungovala i na místech s horším pokrytím signálu. Vyřešíte tím také problém s omezeným datovým limitem, pokud ke stažení využijete Wi-Fi připojení. Specialitou jsou potom tzv. hravé výlety, které po cestě obsahují otázky. za jejich odpovězení získá uživatel bonusové ČD Body. Vybrané hravé výlety jsou určeny pro děti. Jejich průvodcem se stane mimozemšťan To-To, obsahují zajímavý příběh a jsou doplněny o zvukovou stopu.
 
Aplikaci Vlakem na výlet si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store (Android) nebo Apple App Store (iOS). Využít můžete také webový portál s omezenými funkcemi.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala