www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD

Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
, , aktualita
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
K oblíbeným
reklama
Až nezvykle teplé počasí posledních dnů je jako stvořené k jarním výletům. Pokud se vám zachtělo objevovat krásy naší vlasti, můžete k dopravě využít železnici.  A právě v takovém případě může být skvělým pomocníkem nový portál Vlakem na výlet, který nedávno spustily České dráhy. A jako fanoušky smartphonů nás bude zajímat hlavně stejnojmenná mobilní aplikace. V databází se nyní nachází více než 600 tipů z celé České republiky, které můžete filtrovat podle regionů nebo podle cílové skupiny. Na své si tak přijdou rodiny s dětmi, mladí lidé, turisté, fnebo třeba gurmáni, kteří mají výlet spojeným s netradičními gastronomickými zážitky. Fandové železnice zase ocení termíny historických jízd, zajímavá muzea nebo romantické tratě.
 
 
 
V neposlední řadě můžete vyhledávat podle data výletu, takže vám neunikne žádná zajímavá akce, která je dobře dostupná vlakem. Po otevření výletu uvidíte jeho popis, fotografie a základní informace, jako je obtížnost, délka nebo časová náročnost. Nechybí mapa výletu, výškový profil trasy nebo hodnocení uživatelů, kteří výlet absolvovali před vámi. Pomocí vyhledávače si potom rovnou můžete najít vlakové spojení. Pokud po železnici cestujete častěji, můžete za absolvování výletů sbírat ČD Body, které následně vyměníte za jízdenky na vlak nebo jiné bonusy.
 
Aplikace funguje také jako interaktivní průvodce, který vám ukáže trasu na mapě a bude vám poskytovat informace o jednotlivých stanovištích. Proto si jednotlivé výlety můžete stáhnout do telefonu ještě než vyrazíte, aby aplikace fungovala i na místech s horším pokrytím signálu. Vyřešíte tím také problém s omezeným datovým limitem, pokud ke stažení využijete Wi-Fi připojení. Specialitou jsou potom tzv. hravé výlety, které po cestě obsahují otázky. za jejich odpovězení získá uživatel bonusové ČD Body. Vybrané hravé výlety jsou určeny pro děti. Jejich průvodcem se stane mimozemšťan To-To, obsahují zajímavý příběh a jsou doplněny o zvukovou stopu.
 
Aplikaci Vlakem na výlet si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store (Android) nebo Apple App Store (iOS). Využít můžete také webový portál s omezenými funkcemi.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala