Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je LG G5 z kovu, nebo není? Výrobce otázku objasnil

4.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V posledních dnech se na internetu diskutovalo, zda je LG G5 opravdu celohliníkový smartphone, jak tvrdí výrobce. Zadní kryt je totiž pokryt vrstvou z jiného materiálu než kovu. Záhada byla ovšem už vyřešena, k problému se vyjádřilo samotné LG.
LG G5 se v oblasti designu zcela odcizilo předchozím vlajkovým lodím jihokorejského výrobce a na mysli nemáme jen modulární konstrukci, ale nahrazení plastu kovem. Alespoň výrobce vždy prohlašoval, že LG G5 má zadní kryt z hliníku, pochybnosti o tomto ovšem vzbudilo video natočené jedním z uživatelů. Kromě jiného na něm můžeme vidět, že kryt telefonu je opravdu z kovu, ale ten je pokryt ještě vrstvou jiného materiálu, s největší pravděpodobností plastu. Diskuze tak rychle zaplnily mnohdy negativní reakce na toto neobvyklé řešení.





Dnes se pro web PhoneArena.com k tomuto problému vyjádřilo samotné LG, které prohlásilo, že v modelu G5 použilo hliníkovou slitinu určenou pro automobilový a letecký průmysl. Konkrétně byl použit jednolitý kus kovu, který umožňuje robustnější konstrukci při zachování nízké hmotnosti. Výrobce ovšem kov pokryl speciální penetrační vrstvou, na které je pak ještě nanesena barva, i tyto vrchní vrstvy přitom obsahují kov.

Toto neobvyklé řešení údajně umožnilo ukrýt antény přímo v krytu, takže design LG G5 na rozdíl od jiných kovových smartphonů nenarušují plastové pásky ukrývající anténu. LG tedy šlo při řešení zadního krytu jinou cestou než ostatní výrobci, což rozhodně nemůžeme považovat za negativum. Důležité je, že přístroj jako celek působí kvalitním dojmem, až čas nebo podrobnější testy ovšem ukáží, jak je to s odolností zadního krytu LG G5.

Zdroj: Phonearena.com
reklama