www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jakou verzi operačního systému má moje zařízení?

, , návod
Za těch pár let od chvíle, kdy Microsoft představil první verzi operačního systému pro kapesní zařízení, už uplynulo hodně vody. Není divu, že se rodinka verzí pěkně rozrostla. Jste majitelem nového zařízení a tápete, jakou v něm máte verzi operačního systému?
K oblíbeným
reklama
Dlouhou dobu Microsoft téměř tajil, jakou verzi systému vám ve vašem zařízení vlastně umožnil používat. U nejnovějších systémů se to už dá zjistit celkem snadno, stačí se podívat do Settings -> System -> About a v prvním řádku máte vše potřebné. U starších verzí to ale tak snadné nebylo a tak neuškodí vědět, kam se vlastně podívat. Článek se bude postupně rozšiřovat a tak je řazení systémů sestupné podle data jejich uvedení.


Windows Mobile 5 (Magneto)


Magneto přináší kromě spousty jiných vylepšení i nezaměnitelný vzhled obrazovky, především dvou ovládacích prvků a ikonky klávesnice těsně u hrany spodní části displeje. Proto není složité ho identifikovat.
Windows Mobile 2003 Second edition


Dlouho očekávaná systémová podpora pro VGA či čtvercové displeje je na světě (kromě těchto novinek toho ale není o moc více). Vzhledově jsou si se systémem Windows Mobile 2003 podobné jako vejce vejci, poprvé ale najdeme číslo verze přesně uvedené v informacích o systému, takže ani tentokrát by neměl být problém s identifikací.
Windows Mobile 2003 (Ozone)


Poslední zmatečná verze bez jasného označení, o jakou verzi se vlastně jedná. Pokud ani z prvních dvou snímků nemáte jasno, o co jde, koukněte do programů do složky her. Ve Windows Mobile 2003 přibyla ke klasické karetní hře Pasians ještě "bublinkovaná" nazvaná Jawbreaker, takže pokud ji tam máte, máte Windows Mobile 2003.
Pocket PC 2002 (Merlin)


Ve svém prvním významném upgradu systému pro kapesní zařízení nabídl Microsoft spoustu novinek a rovněž zapracoval na grafickém rozhraní.
Pocket PC 2000 (Rapier)


A tím to všechno začalo. Takřka primitivní grafické rozhraní si s ničím nespletete, pokud je na vašem zařízení právě tato obrazovka, jde o zařízení Pocket PC 2000.A to je prozatím vše, víc verzí Microsoft dosud nenabídnul. Tedy abych byl přesný, nabídnul, ale to bylo tak dávno, že dědové vašich dědů byli ještě malými chlapci :-).
reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala