Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak vrátit notifikační diodu na Samsung Galaxy S10?

4.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Postrádáte na svém Galaxy S10 notifikační diodu? Šikovný vývojář vytvořil aplikaci, která vás upozorní barevným prstencem okolo předního fotoaparátu. Podobně lze prvek využít k informování o stavu baterie.
Galaxy S10 postrádá notifikační diodu, místo toho plně spoléhá na funkci Ambient Display, která zobrazí danou notifikaci přímo na obrazovce. V kombinaci s AMOLED panelem sice funkce nepředstavuje zásadní problém pro výdrž baterie, ale mnozí uživatelé nedají dopustit na klasické světýlko informující o přijaté zprávě nebo zmeškaném hovoru. Právě pro ně naprogramoval vývojář s přezdívkou Chainfire aplikaci, která vytvoří notifikační prstenec okolo otvoru pro přední fotoaparát. Tento designový prvek, náhrada za běžný výřez displeje, si vysloužil řadu posměšků, ale nyní získává velmi zajímavé využití. V minulosti se také objevila řada tapet, které tuto díru v displeji kreativně využívají.
 
 
Aplikace, která přidá notifikační diodu vašemu Galaxy S10, se nazývá Holey Light a je k dispozici zdarma ke stažení v Google Play Store. Funguje na všech aktuálních vlajkových lodích od Samsungu, tedy Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10E. Je zcela bez reklam i nákupů uvnitř aplikace, zdrojový kód se potom objevil na serveru GitHub pod licencí GPLv3. Holey Light je samozřejmě dostupný pouze pro řadu Galaxy S10, na jiných modelech nebude fungovat. Problémy se ovšem mohou objevit také na kompatibilních zařízení. Uživatelé by proto měli brát na vědomí, že se jedná o beta verzi aplikace.
 
 
Kromě Holey Light vznikla ještě aplikace Energy Ring, tentokrát od jiného vývojáře. Prstenec okolo otvoru fotoaparátu nevyužívá pro notifikace, ale k informování o stavu baterie. V nastavení si můžete přizpůsobit barvy pro jednotlivé úrovně kapacity (po 25 %). K dispozici je také možnost automatického vypnutí prstence u aplikací přes celou obrazovku. Barevné světlo vás tedy nebude rušit třeba při hraní her nebo sledování videí.Také aplikace Energy Ring je k dispozici zdarma v Google Play Store, uživatelům „es desítek“ tedy nic nebrání v jejím vyzkoušení.
 
A jak vlastně obě aplikace fungují? Velmi jednoduše. Využívají možnosti AMOLED displejů rozsvítit pouze vybrané pixely, a to právě řadu okolo otvoru pro fotoaparát. Snad jen škoda, žě takové vychytávky nenapadly samotný Samsung.
 


reklama