www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jak vrátit notifikační diodu na Samsung Galaxy S10?

Jak vrátit notifikační diodu na Samsung Galaxy S10?
, , aktualita
Postrádáte na svém Galaxy S10 notifikační diodu? Šikovný vývojář vytvořil aplikaci, která vás upozorní barevným prstencem okolo předního fotoaparátu. Podobně lze prvek využít k informování o stavu baterie.
K oblíbeným
reklama
Galaxy S10 postrádá notifikační diodu, místo toho plně spoléhá na funkci Ambient Display, která zobrazí danou notifikaci přímo na obrazovce. V kombinaci s AMOLED panelem sice funkce nepředstavuje zásadní problém pro výdrž baterie, ale mnozí uživatelé nedají dopustit na klasické světýlko informující o přijaté zprávě nebo zmeškaném hovoru. Právě pro ně naprogramoval vývojář s přezdívkou Chainfire aplikaci, která vytvoří notifikační prstenec okolo otvoru pro přední fotoaparát. Tento designový prvek, náhrada za běžný výřez displeje, si vysloužil řadu posměšků, ale nyní získává velmi zajímavé využití. V minulosti se také objevila řada tapet, které tuto díru v displeji kreativně využívají.
 
 
Aplikace, která přidá notifikační diodu vašemu Galaxy S10, se nazývá Holey Light a je k dispozici zdarma ke stažení v Google Play Store. Funguje na všech aktuálních vlajkových lodích od Samsungu, tedy Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10E. Je zcela bez reklam i nákupů uvnitř aplikace, zdrojový kód se potom objevil na serveru GitHub pod licencí GPLv3. Holey Light je samozřejmě dostupný pouze pro řadu Galaxy S10, na jiných modelech nebude fungovat. Problémy se ovšem mohou objevit také na kompatibilních zařízení. Uživatelé by proto měli brát na vědomí, že se jedná o beta verzi aplikace.
 
 
Kromě Holey Light vznikla ještě aplikace Energy Ring, tentokrát od jiného vývojáře. Prstenec okolo otvoru fotoaparátu nevyužívá pro notifikace, ale k informování o stavu baterie. V nastavení si můžete přizpůsobit barvy pro jednotlivé úrovně kapacity (po 25 %). K dispozici je také možnost automatického vypnutí prstence u aplikací přes celou obrazovku. Barevné světlo vás tedy nebude rušit třeba při hraní her nebo sledování videí.Také aplikace Energy Ring je k dispozici zdarma v Google Play Store, uživatelům „es desítek“ tedy nic nebrání v jejím vyzkoušení.
 
A jak vlastně obě aplikace fungují? Velmi jednoduše. Využívají možnosti AMOLED displejů rozsvítit pouze vybrané pixely, a to právě řadu okolo otvoru pro fotoaparát. Snad jen škoda, žě takové vychytávky nenapadly samotný Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře