www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jak ulehčit aktualizace Androidu? Přes Obchod Play

Jak ulehčit aktualizace Androidu? Přes Obchod Play
, , aktualita
Nedávné spekulace se ukázaly jako pravdivé, Google začal distribuovat aktualizace Androidu prostřednictvím Google Play Store. Novinky si všimlo několik uživatelů Pixelů, kteří testují Android Q beta.
K oblíbeným
reklama
I přes určité snahy Googlu zůstávají aktualizace velkou hanbou Androidu. Poslední krok, který by měl alespoň trochu pomoci v urychlení a usnadnění procesu distribuce, se patrně objeví v připravovaném Androidu Q. Jedná se o stažení a instalaci aktualizace operačního systému prostřednictvím Google Play Store. Poprvé se o této novince začalo spekulovat minulý týden, ale nyní první uživatelé potvrzují, že Google provedl její nasazení. Konkrétně se jedná o majitele smartphonů Pixel, kteří testují beta verzi Androidu Q. Dosud jsou aktualizace stahovány přes menu, ke kterému se uživatel musí „proklikat“ přes nastavení.
 
 
Po této změně by mohly být updaty přístupné přes Obchod Play, kde uživatelé dosud stahují aktualizace aplikací. Google i samotní výrobci zařízení také přes tento kanál začali v minulosti aktualizovat systémové aplikace. Jedná se tedy o poměrně logický krok, jak směřovat veškeré aktualizace na jedno místo. Věříme, že by změna mohla také urychlit celkový proces distribuce, ale na potvrzení si ještě budeme muset nějaký čas počkat. Více informací o novince bychom se mohli dozvědět příští měsíc během vývojářské konference Google I/O, kde jistě budou zveřejněny další detaily o Androidu Q.
 
Aktualizace operačního systému přes Google Play Store by se později mohli rozšířit z Pixelů na smartphony jiných značek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik