Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak ulehčit aktualizace Androidu? Přes Obchod Play

17.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Nedávné spekulace se ukázaly jako pravdivé, Google začal distribuovat aktualizace Androidu prostřednictvím Google Play Store. Novinky si všimlo několik uživatelů Pixelů, kteří testují Android Q beta.
I přes určité snahy Googlu zůstávají aktualizace velkou hanbou Androidu. Poslední krok, který by měl alespoň trochu pomoci v urychlení a usnadnění procesu distribuce, se patrně objeví v připravovaném Androidu Q. Jedná se o stažení a instalaci aktualizace operačního systému prostřednictvím Google Play Store. Poprvé se o této novince začalo spekulovat minulý týden, ale nyní první uživatelé potvrzují, že Google provedl její nasazení. Konkrétně se jedná o majitele smartphonů Pixel, kteří testují beta verzi Androidu Q. Dosud jsou aktualizace stahovány přes menu, ke kterému se uživatel musí „proklikat“ přes nastavení.
 
 
Po této změně by mohly být updaty přístupné přes Obchod Play, kde uživatelé dosud stahují aktualizace aplikací. Google i samotní výrobci zařízení také přes tento kanál začali v minulosti aktualizovat systémové aplikace. Jedná se tedy o poměrně logický krok, jak směřovat veškeré aktualizace na jedno místo. Věříme, že by změna mohla také urychlit celkový proces distribuce, ale na potvrzení si ještě budeme muset nějaký čas počkat. Více informací o novince bychom se mohli dozvědět příští měsíc během vývojářské konference Google I/O, kde jistě budou zveřejněny další detaily o Androidu Q.
 
Aktualizace operačního systému přes Google Play Store by se později mohli rozšířit z Pixelů na smartphony jiných značek.
 


reklama