www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jak ulehčit aktualizace Androidu? Přes Obchod Play

Jak ulehčit aktualizace Androidu? Přes Obchod Play
, , aktualita
Nedávné spekulace se ukázaly jako pravdivé, Google začal distribuovat aktualizace Androidu prostřednictvím Google Play Store. Novinky si všimlo několik uživatelů Pixelů, kteří testují Android Q beta.
K oblíbeným
reklama
I přes určité snahy Googlu zůstávají aktualizace velkou hanbou Androidu. Poslední krok, který by měl alespoň trochu pomoci v urychlení a usnadnění procesu distribuce, se patrně objeví v připravovaném Androidu Q. Jedná se o stažení a instalaci aktualizace operačního systému prostřednictvím Google Play Store. Poprvé se o této novince začalo spekulovat minulý týden, ale nyní první uživatelé potvrzují, že Google provedl její nasazení. Konkrétně se jedná o majitele smartphonů Pixel, kteří testují beta verzi Androidu Q. Dosud jsou aktualizace stahovány přes menu, ke kterému se uživatel musí „proklikat“ přes nastavení.
 
 
Po této změně by mohly být updaty přístupné přes Obchod Play, kde uživatelé dosud stahují aktualizace aplikací. Google i samotní výrobci zařízení také přes tento kanál začali v minulosti aktualizovat systémové aplikace. Jedná se tedy o poměrně logický krok, jak směřovat veškeré aktualizace na jedno místo. Věříme, že by změna mohla také urychlit celkový proces distribuce, ale na potvrzení si ještě budeme muset nějaký čas počkat. Více informací o novince bychom se mohli dozvědět příští měsíc během vývojářské konference Google I/O, kde jistě budou zveřejněny další detaily o Androidu Q.
 
Aktualizace operačního systému přes Google Play Store by se později mohli rozšířit z Pixelů na smartphony jiných značek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala